Rengi atan sutyeni beyazlatma

Beyaz sutyeninizi yeni gibi göstermenin harika yolu: Zamanla rengi en hızlı değişen renk ne diye sorsalar tabi ki de hepimizin beyaz cevabını vereceğini tahmin ediyoruz. Eğer rengi giderek eskimiz beyaz bir sutyeniniz varsa beyaz sütyen beyazlatma sırlarımız ile tanışın! Rengi atan sütyen beyazlatma formülleri ile sutyeniniz yeni gibi olsun. Grileşen sutyen nasıl beyazlatılır? ya da grileşen sutyen nasıl temizlenir veya rengi giden sütyen nasıl açılır? 

İçindekiler

  • Tuz ve su ile
  • Ev Tipi Amonyak ile
  • Kabartma tozu ile
  • Beyaz sirke ile

Tuz ve su ile

Tuz, ter ve kirden kaynaklanan inatçı sarımsı lekeleri çıkarmak için değerli bir doğal bileşendir. Temizleme ve ağartma etkisi sayesinde rengi sabitler ve hassas tekstilleri korur.

Uygulama: Bir litre soğuk suya 2 yemek kaşığı tuz ve 2 yemek kaşığı soda ekleyin. Topakları çıkarmak için iyice karıştırın. Daha sonra sutyeni 1-2 saat bu solüsyonda bekletin. Ardından soğuk suyla durulayın ve her zamanki gibi yıkayın. Kar gibi beyaz olacak!

Ev Tipi Amonyak ile

Bu hassas kumaşa zarar vermeyeceğinden, dantel sutyenleri beyazlatmanın en iyi yolu budur. Amonyak özellikle beyaz iç çamaşırların temizlenmesinde ve parlaklığının yeniden canlandırılmasında etkilidir.

Uygulama: 2 yemek kaşığı amonyak sıvısını bir litre soğuk su ile karıştırmalısınız. Sutyeni giyin ve daha iyi bir etki için birkaç saat, hatta gece boyunca ıslanmasına izin verin. Ertesi gün, güçlü amonyak kokusunu nötralize etmek için her zamanki gibi yumuşatıcı ekleyerek yıkayın. Bu ürünün leke çıkarma ve beyazlatma performansı sayesinde iç çamaşırınızın eski rengine kavuştuğunu fark edeceksiniz!

Kabartma tozu ile

 Sutyeninizi beyazlatmak için çamaşır suyu yerine kabartma tozu kullanın. Mükemmel bir alternatif: Bildiğiniz gibi, bu doğal toz temizleme, dezenfekte etme, yağdan arındırma, beyazlatma ve koku giderme etkisiyle ünlüdür. Bu ürün inatçı lekeleri yok eder: Sadece iç çamaşırınızı hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda tüm kir kalıntılarını da yok eder. Ayrıca bu yumuşatıcı ajan hassas parçalarınıza zarar vermeden beyazlığını artıracaktır.

Uygulama: Normal yıkama yönteminize hafif bir çamaşır deterjanı ile birlikte 1/2 fincan kabartma tozu ekleyin. İyice durulamadan önce birkaç saat bekletin. Sutyeninizin sarımsı yönü artık alakalı olmayacak!

Beyaz sirke ile

Kabartma tozu gibi beyaz sirke de narin çamaşırlarınızı temizlemek, lekelemek ve beyazlatmak için çok uygundur. Kırılgan giysilerinizin kabalaşmasını önler, kötü kokuları yok eder ve tüm bakterileri yok eder. zamanla iç çamaşırınızın kalitesini ve görünümünü bozabilen tüm endüstriyel yumuşatıcılara ve çamaşır suyu gibi sert beyazlatıcı maddelere karşı daha çevreci bir alternatiftir.

Uygulama: Normal bir porsiyon narin çamaşır deterjanı ile 1/2 fincan beyaz sirkeyi karıştırın. Sütyeninizi solüsyona batırın ve birkaç saat bekletin. İyice durulayın. İç çamaşırlarınız temiz ve parlak olacak!

Beyaz iç çamaşırınızın bakımı için temel ipuçları

  • Her zaman elde yıkamayı tercih edin.
  • Başka seçeneğiniz yoksa ve çamaşır makinesini tercih ediyorsanız: sadece beyaz iç çamaşırları için bir yıkama programı yapın (renkli parçalarla karıştırmayın) ve narin tekstiller için özel bir deterjan kullanın.
  • Beyaz sutyeninizi giymeden önce iz bırakmayan iyi bir deodorant seçin ve kurumasını bekleyin.
  • Renk solmasını önlemek için beyaz iç çamaşırınızla koyu renk giysiler giymeyin.

İç çamaşırının periyodik olarak değiştirilmesi gerektiğini unutmayın. Ayrıca, en sevdiğiniz çifti yıpratmamak için samimi giyinme odanızda birkaç takım bulundurmak her zaman daha iyidir. Ve beyaz tekstillerinizde sarı veya gri lekeler fark ettiğinizde, size önerdiğimiz ilaçları uygulamaktan çekinmeyin.

Kaynak: Cemre

Rengi atan sutyeni beyazlatma Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum