Rutinden Kaçış

Spa

The Spa, Mandarin Oriental

Kuruçeşme’nin kıyılarında yer alan Mandarin Oriental, spa’sıyla öne çıkan konaklama merkezlerinden. Otelin bir katını mesken edinen The Spa, alt katta olsa da içi bahçelerle çevrili yemyeşil bir atmosfere sahip. Bağışıklık güçlendirici ışık terapilerinden otantik Thai masajlarına, geleneksel hamamdan açık ve kapalı havuza; zihni, vücudu ve ruhu besleyen her şey burada mevcut. Uçsuz bucaksız bir alana yayılan The Spa’nın mevsime çok yakışan özel bir incelme terapisi de var: Selülitlere odaklı yoğun drenaj sağlayan İncelme Deniz Yosunu Anti-Selülit ve Detoks Tedavisi, ısı yatağının yarattığı termal etki sayesinde aktif deniz bileşenlerini tene yediriyor. Bu sayede hem eksik mineralleri vücuda geri kazandırıyor hem de su ve toksin birikimlerini atarak vücudu arındırıyor. Detoks Sargı Bakımı ise incelmekten ziyade nazik bir peeling ile vücudu bütünüyle arındırmaya programlı bir başka alternatif. Aktif bileşenler ve nemlendirici ürünlerle yapılan bir saatlik bakımın hedefi, vücudun kendi kendine yenilenmesine yardımcı olmak. The Spa’da plazma, ışık ve uzak kızılötesi teknolojilerini bir araya getiren MLX i³Dome adlı yeni nesil detoks cihazını deneyip, kan dolaşımınızı düzenlemeniz, daha sağlıklı hissetmeniz de mümkün.

La Vallée Spa, JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea

İsviçre merkezli güzellik markası La Vallée Spa, Türkiye’nin ilk deniz spa’sı unvanıyla hayatımıza giren JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea bünyesinde hizmete hazır. Saunaları, Türk hamamları, uygulama, VIP ve buhar odalarını da kapsayan 5 bin metrekarelik dev bir alana yayılan spa, lüks bakımlarının yanı sıra Marmara Denizi manzaralı açık ve kapalı sonsuzluk havuzlarıyla da keyif almayı garantileyen şehrin en yeni bakım merkezlerinden. Spa’nın donanımlı menüsünden seçtiklerimiz mi? Vücudun belirli bölgelerine avuç içi veya parmaklar yardımıyla ritmik basınçlarla uygulanan Shiatsu Massage; bedeni, zihni ve ruhu tazeleyici bütünsel bir opsiyon. Zira kökenleri vücuttaki dengesizliği gidermeyi ve sağlığı koruyup geliştirmeyi hedefleyen Japon kökenli Shiatsu sanatına dayanıyor; üstelik 90 dakika sürmesi de cabası. Aromatik yağlarla endorfinleri açığa çıkarmak, bu sayede bütünsel bir harmoni ve denge yaratmak üzere tasarlanan Harmony Massage ise İsviçre masajını dokunma ve koku duyularıyla bütünleştirerek hem bedeni hem de ruhu arındırmaya programlı. Nazik hareketlerle derin bir uykuya sevk eden Sleep Serenity Massage ve stresten arındıran Stress Relief Massage bir yana, merkezin Light & Slim Legs gibi inceltici uygulamaları da olduğunu meraklısına not düşelim. 

CHI, The Spa, Shangri-La Bosphorus

Vücut terapileri arasında tercih yapmakta zorlananlar, geleneksel Asya ritüellerini Türk bakımlarıyla bütünleştiren bir deneyime ne dersiniz? Beşiktaş kıyılarını mesken edinen Shangri-La Bosphorus bünyesindeki CHI, The Spa, sunduğu donanımlı kombin terapilerle aradığınız mekan olabilir. Spa’nın alametifarikası olan Sağlığa Yolculuk Terapisi, örneğin, Türk hamamına özgü kese işlemiyle başlıyor ve vücutta detoks etkisi yaratan organik kil maskesiyle devam ediyor. Hamam deneyiminden sonra, size özel bir süitte servis edilen sağlıklı içecek ve atıştırmalıklarla vücudunuzun su, vitamin ve mineral kaybı telafi ediliyor. Ve ardından organik yağlarla yapılan Thai masajına geçiliyor. Esnekliği artırmayı, kasları rahatlatmayı ve enerji akışını dengelemeyi hedefleyen tedavi, uzman terapistler eşliğinde yapılan, bedeni olduğu kadar zihni de rahatlatan meditatif vücut çalışması ve nefes terapisiyle son buluyor. CHI, The Spa’nın teni mevsimin yıpratıcı etkilerinden arındıracak sıra dışı bir bakımı daha var. Misket limonu, zencefil, tuz, bergamot, hindistancevizi ve tatlı badem yağlarıyla yapılan Tuz Bakımı, özellikle tatil dönüşü güneşten canlılığını yitirmiş ciltler için tasarlanmış bir ışıltı kürü niteliğinde.

Kaynak: Vogue

Rutinden Kaçış Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum