Şahan Gökbakar Kimdir?

1980 tarihinde İzmir ilinde dünyaya gelen Şahan Gökbakar, ülkemizde en sevilen ve tanınan komedyenlerden bir tanesidir. Yazımızın devamında; “Recep İvedik” serisi ile geniş kitlelere hitap eden Şahan Gökbakar kimdir? Şahan Gökbakar kaç yaşında ve aslen nereli? Şahan Gökbakar’ın mesleği nedir? Şahan Gökbakar hangi burç? Şahan Gökbakar’ın boyu ve kilosu nedir? Şahan Gökbakar’ın Instagram adresi nedir? Sorularına ve daha fazlasına tanıt bulabilirsiniz. 

Şahan Gökbakar’ın Kısaca Hayatı 

Başarılı komedyen Şahan Gökbakar, 22 Ekim 1980 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Şahan Gökbakar, 8. yaş gününde yani 22 Ekim 1988 tarihinde babası Osman Selçuk Gökbakar’ı trafik kazasında kaybetmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerini Ankara ODTÜ Koleji’nde tamamlayan başarılı komedyen Şahan Gökbakar, 1997-1998 tarihlerinde ODTÜ Koleji’nde Sosyal Bilimler Bölümünü bitirmiştir. Üniversite eğitimini ise Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Tiyatro Bölümünü okumuştur ve 350 kişi arasından 4. olmayı başararak tamamlamıştır ve 2002 senesinde mezun olmuştur.

Üniversiteden mezun olan Şahan Gökbakar, daha sonra İstanbul’a taşınmış ve çeşitli reklam filmlerinin seçmelerine katılmıştır. Daha sonrasında “Zoka” isimli yarışma programının sunuculuğunu yapmaya başlayan Şahan Gökbakar, 2005 senesinde “Dikkat Şahan Çıkabilir” isimli programı ile birlikte ismini geniş kitlelere duyurmayı başarabilmiş ve izleyenler tarafından oldukça büyük beğeniler toplamıştır. 

“Dikkat Şahan Çıkabilir” programındaki “Recep İvedik” tiplemesi izleyenler tarafından oldukça sevilince Şahan Gökbakar, bu karakteri üzerine sinema filmleri çekerek beyaz perde de sevenleri ile buluşturmuştur. Senaryosunu Şahan Gökbakar’ın yazdığı “Recep İvedik” serisinin yönetmenliğini ise kardeşi Togan Gökbakar yapmıştır. Şahan Gökbakar, 2015 senesinde hayatını Selin Ortaçlı ile birleştirmiştir ve bu mutlu birlikteliklerinden 2 çocukları olmuştur. Deniz Efe isminde bir oğlu ve Ela isminde bir kızı olan Şahan Gökbakar, bir röportajında kendisinin 4 ve eşinin 3 çocuk istediğini söylemiştir.  

Şahan Gökbakar Kaç Yaşında? 

22 Ekim 1980 tarihinde dünyaya gelen başarılı komedyen Şahan Gökbakar, içinde bulunduğumuz 2022 senesinin ekim ayında 42 yaşına basacaktır.  

Şahan Gökbakar Aslen Nereli? 

Eğitim hayatını Ankara ilinde tamamlayan başarılı komedyen Şahan Gökbakar, doğma büyüme İzmirlidir. 

Şahan Gökbakar’ın Burcu Nedir? 

22 Ekim tarihinde dünyaya gelen Şahan Gökbakar, bir terazi burcu erkeğidir. 

Şahan Gökbakar Boyu ve Kilosu Kaçtır? 

Her insan tarafından severek takip edilen yakışıklı komedyen Şahan Gökbakar, “Recep İvedik” film serisi için bir dönem 135 kiloya kadar çıkmış ve fazla kilolarından dolayı askere gidememiştir. Beslenme tarzını değiştirerek sağlıklı beslenmeye başlayan ve ketojenik diyet yapan Şahan Gökbakar 33 kilo vererek 102 kiloya kadar zayıflamıştır. Başarılı komedyenin boyu ise 1.84’tür. 

Şahan Gökbakar’ın Mesleği Nedir? 

Youtuberlık da yapan Şahan Gökbakar, komedyen, oyuncu, film yönetmeni, film yapımcısı, sinema oyuncusu ve senaristtir. 

Şahan Gökbakar Evli mi? 

Başarılı komedyen Şahan Gökbakar 2015 senesinde hayatını manken Selin Ortaçlı ile birleştirmiştir. Şahan Gökbakar ve Selin Gökbakar çiftinin Deniz Efe ve Ela isimlerinde 2 tane çocukları bulunuyor. 

Şahan Gökbakar’ın Rol Aldığı Televizyon Programları 

Hiçbir dizide rol almayan Şahan Gökbakar, pek çok televizyon programında sevenleri ile buluşmuştur. Şahan Gökbakar’ın rol aldığı televizyon programlarını şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • 2004 – Zoka 
 • 2005 – Dikkat Şahan Çıkabilir 
 • 2006 – Leyt Nayt Şov: Kime Diyorum Ben 
 • 2008 – Kolay Gelsin 
 • Engin Jurnal 

Şahan Gökbakar’ın Rol Aldığı Filmler 

 • 2006 – Gen / Tecrit Hastası 
 • 2008 – Recep İvedik / Recep İvedik 
 • 2009 – Recep İvedik 2 / Recep İvedik 
 • 2010 – Recep İvedik 3 / Recep İvedik 
 • 2013 – Celal ile Ceren / Celal 
 • 2014 – Recep İvedik 4 / Recep İvedik 
 • 2016 – Osman Pazarlama / Osman Şaşmaz 
 • 2017 – Recep İvedik 5 / Recep İvedik 
 • 2018 – Kayhan / Kayhan 
 • 2019 – Recep İvedik 6 / Recep İvedik 
 • Yakında – Recep İvedik 7 / Recep İvedik 

Şahan Gökbakar’ın Aldığı Ödüller 

 • 2014 – 41. Magnum Altın Kelebek Ödül Töreni / Sinema Özel Ödülü 

Şahan Gökbakar’ın Instagram Adresi Nedir? 

“Recep İvedik” film serisindeki karakteri ile her insanın beğenisini toplamayı başaran başarılı oyuncu ve komedyen Şahan Gökbakar, aktif olarak sosyal medyayı kullanıyor.

Kaynak: Cemre

Şahan Gökbakar Kimdir? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum