Şair Lord Byron'un en sevdiği diyet: Sirke ve su diyeti

Lord Byron, hayatının büyük bir çoğunu diyetlerle geçirmiş İngiliz şairdir. Kilolu olmamasına rağmen her zaman kilo vermesi gerektiğine inanıyordu. En sevdiği diyetler arasında ise sirke ve su diyeti yer alıyordu. Şair bu diyetlede kalmayarak hayatı boyunca vegan beslenmeyi tercih etti. Obsesyon derecesinde kilo takıntısı olan yazarın en sevdiği diyet olan sirke ve su diyeti hakkında yazı kaleme aldık. Şair Lord Byron'un en sevdiği diyet: Sirke ve su diyeti

Şair Lord Byron'un en sevdiği diyet: Sirke ve su diyeti

Sirke ve su diyeti

1920'lerde yazar ve şair Lord Byron tarafından popülerlik kazanan sirke ve su diyeti, birçok diyet severin merak ettiği bir konu haline geldi. Tarihi çok eskiye dayanmasa da uygulayan insanların sayısı azımsanamayacak kadar çok. Lakin detaylara başlamadan önce sirkeyi sade olarak içtiğinizde midenizin delinmesine sebep olacağını ve bunun sonucunda da ölüm getireceğini belirtmek isteriz.

Diyeti uygulamak genel olarak çok basit. Günlük yediğiniz besinlerin hepsini unutuyorsunuz. Sadece sirke, bir fincan çay ve çiğ yumurta yiyorsunuz. Bu diyet hakkında hiçbir bilimsel makale yer almamaktadır. 'Ben sirke ve çiğ yumurta yiyemem' diyenler için lezzetli mi lezzetli Kurabiye canavarlarının en sevdiği diyet: Kurabiye diyeti yazımıza yönlendirmek isteriz. Ayrıca yazar sirkeli suda bekletilmiş patateste tercih ediyordu. Bu şekilde yenen patatesin ruha ve bedene iyi geldiğine inanıyordu.

Sirke ve su diyeti birçok besinden uzak kalınması nedeniyle vücuda halsizlik ve yorgunluk yaratabilir. Ayrıca çiğ yumurta tüketmek B7 vitamininin emilimini engeller ve salmonella adı verilen bakterinin vücuda girmesine olanak sağlar. Sade sirkenin içiminde ise mide duvarı delinerek ölümle sonuçlanabilir.

Kaynak: Cemre

Şair Lord Byron'un en sevdiği diyet: Sirke ve su diyeti Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum