Serenay Sarıkaya Kimdir?

Oyunculuğu ile büyük bir başarıya ulaşmış olan Serenay Sarıkaya Kimdir? 1 Temmuz 1992 tarihinde dünyaya gelmiş Serenay Sarıkaya hayatımıza 2010 yılında düzenlenmiş olan Miss Turkey yarışmasına katılması ve bu yarışmadan ikinci olarak ayrılmasıyla dikkatleri üzerine çekmiştir. Aynı zamanda Türkiye’yi Miss Universe yarışmasında temsil ederek gururumuz olmuştur.

Gerek kariyer hayatındaki başarılarıyla gerekse aşk hayatındaki gelişmelerle sık sık gündeme gelen Serenay Sarıkaya Kimdir? Hitap ettiği kitlenin merak konusu olan konu başlıklarını yazı içerisinde sizler için derledik. Serenay Sarıkaya Kimdir? Serenay Sarıkaya Kaç Yaşında, Serenay Sarıkaya Hangi Burç, Serenay Sarıkaya Nereli, Serenay Sarıkaya Mesleği, Serenay Sarıkaya Dizileri, Serenay Sarıkaya Filmleri ve Serenay Sarıkaya İnstagram Adresi gibi konu başlıklarını detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz. 

Serenay Sarıkaya Kimdir?

Serenay Sarıkaya Kimdir? 1 Temmuz 1992 tarihinde dünyaya gelen güzel oyuncu ve model olan Serenay Sarıkaya 2010 yılında Türkiye’yi Miss Universe yarışmasında temsil etmiş ve giderek tanınmaya başlanmıştır. Ayrıca Miss Turkey yarışmasında ikinci olarak büyük bir başarı yakalamıştır. Ankara’da dünyaya gözlerini açan Serenay Sarıkaya İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir. Anne babası 7 yaşındayken boşanmış ve annesi ile birlikte İstanbul’da taşınarak yaşamını orada sürdürmüştür.

İlginizi Çekebilir: Pınar Deniz Kimdir?

Lise eğitimini Saime Salih Konca Lisesi’nde tamamlayarak üniversite eğitimi için yurt dışına girmek isteyen Serenay Sarıkaya bazı talihsizliklerden dolayı bu isteğini gerçekleştirememiştir. Küçüklüğünden beri oyuncu olmayı düşünse de uzun bir dönem modellik yaparak bu alanda ilerlemiştir. Modelliğin getirdiği sağlıklı yaşamla birlikte spor da hayatından hiç eksik olmamıştır. Öyle ki bir dönem voleybol ve basketbolla ilgilenmiştir. 

Peki Serenay Sarıkaya’nın ilk oyunculuk deneyimi ne zaman ve hangi diziyle gerçekleşmiştir? 2006 yılında Şaşkın isimli sinema filmi ile Itır karakterine hayat vermiş ve böylelikle oyunculuk kariyeri de başlamıştır. Ardından 2008 yılında Plajda isimli dizi ile Aslı karakterini canlandırmıştır. Yine aynı yıl içerisinde başladığı Adanalı dizisiyle kendini iyice tanıtmış ve giderek sevilmiştir. 2 yıl süren bu dizide Sofia karakterine hayat veren Serenay Sarıkaya dizi biter bitmez bir başka projeye adımını atmıştır.

2010 – 2013 senesinde Lale Devri dizisine başlamış ve bu diziyle de büyük kitlelere hitap etmeyi başarmıştır. 3 yıl süren bu dizide Yeşim Taşkıran karakterine hayat vermiştir. Yer aldığı birçok yapımlar uzun sürmüş ve kaliteli işler çıkaran Serenay Sarıkaya yine başka bir dizi ile bütünleşmiş ve oldukça sevilmiştir. 2013 – 2015 yılları arasında Medcezir adlı dizide yer almış ve burada Mira Beylice karakterini canlandırmıştır.

Serenay Sarıkaya Kaç Yaşında?

Yıllar ilerlese de güzelliği ve fiziği ile dikkatleri üzerine çeken Serenay Sarıkaya Kaç Yaşında bir hayli merak konusu olmuştur. Serenay Sarıkaya 29 yaşındadır.

Serenay Sarıkaya Kimdir?

Serenay Sarıkaya Nereli?

1992 yılında Ankara’da dünyaya gelen Serenay Sarıkaya’nın Ankaralı olduğu bilinmektedir. 

Serenay Sarıkaya Hangi Burç?

1 Temmuz tarihinde dünyaya gelen Serenay Sarıkaya yengeç burcudur.

Serenay Sarıkaya Boyu ve Kilosu

Serenay Sarıkaya Kimdir? Sorusundan sonra bir hayli merak edilen konulardan birisi de Serenay Sarıkaya Boyu ve Kilosu olmaktadır. Serenay Sarıkaya boyu 1,75 kilosu ise 54 kilodur. 

Serenay Sarıkaya Mesleği

Serenay Sarıkaya’nın mesleği bazı durumlarda merak konusun olmuştur. Bunun sebebi ise birçok alanda yer almasıdır. Kimi zaman modellik yapan kimi zaman oyunculuk yapan Serenay Sarıkaya 2010 yılında düzenlenmiş olan Miss Turket yarışmasında ikinci olmuş ve ülkemizi Miss Universe yarışmasında temsil etmiştir. Serenay Sarıkaya mesleği oyunculuk ve modellik olarak bilinmektedir. 

Serenay Sarıkaya Dizileri

2006 yılında Şaşkın isimli sinema filmi ile Itır karakterine hayat vermiş ve böylelikle oyunculuk kariyeri de başlamıştır. Ardından 2008 yılında Plajda isimli dizi ile Aslı karakterini canlandırmıştır. Yine aynı yıl içerisinde başladığı Adanalı dizisiyle kendini iyice tanıtmış ve giderek sevilmiştir. 2 yıl süren bu dizide Sofia karakterine hayat veren Serenay Sarıkaya dizi biter bitmez bir başka projeye adımını atmıştır.  Yer aldığı diğer projeler aşağıdaki gibi listelenmiştir. İşte Serenay Sarıkaya Dizileri;

 • 2008 yılı Peri Masalı (Talya)
 • 2008 yılı Limon Ağacı (Peri)
 • 2008 – 2010 yılları arası Adanalı (Sofia)
 • 2010 – 2013 yılları arası Lale Devri (Yeşim Taşkıran)
 • 2013 yılı Yer Gök Aşk (Yeşim)
 • 2013 – 2015 yılları arası Medcezir (Mira Beylice)
 • 2017 – 2018 yılları arası (Fi Duru Durulay) (Puhutv)
 • 2022 yılı Şahmaran (Şahsu) (Netflix)

Serenay Sarıkaya Filmleri

İlk sinema filmi Şaşkın ile Itır karakterini canlandıran Serenay Sarıkaya’nın yer aldığı diğer filmler aşağıdaki gibi listelenmiştir;

 • 2006 yılı Şaşkın (Itır)
 • 2008 yılı Plajda (Aslı)
 • 2010 yılı Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (Astrid)
 • 2011 yılı Hoşçakal (Sarah)
 • 2013 yılı Behzat Ç. Ankara Yanıyor (Melisa)
 • 2016 yılı İkimizin Yerine (Çiçek)

Bu yazımızın içeriğinde Serenay Sarıkaya Kimdir? Serenay Sarıkaya Kaç Yaşında, Serenay Sarıkaya Hangi Burç, Serenay Sarıkaya Nereli, Serenay Sarıkaya Mesleği, Serenay Sarıkaya Dizileri, Serenay Sarıkaya Filmleri ve Serenay Sarıkaya İnstagram Adresi gibi konu başlıklarına yer verdik.

Kaynak: Cemre

Serenay Sarıkaya Kimdir? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum