Sezonun Yeni Trendi: Monokrom

 

Mango

Tek bir hamle ile fark edilir durmak nasıl mümkün olabilir? Renklerin ifade gücünü stilinizi belirleyen bir anahtar olarak kullanarak tabii. Tepeden tırnağa tek renk giyinmek, aynı rengin farklı tonlarını bir arada kullanmak, desen ve dokuları da işin içine katarak özgün bir görünüm belirlemek bu sezonun basit fakat güçlü duruşunu sergiliyor. 

Tonal seçimler yapmak, henüz alışık değilseniz sizi tedirgin edebilir ancak doğru parçaları bir arada kullanarak dramatik ve eşsiz bir görünüm yakalamak mümkün. Yapmanız gereken sadece işe nereden başlayacağınızı bilmek. 

 

Renklerin İfade Gücüne İnanın

Tüm gün zarafeti yanınızda taşımak için bej tonları en risksiz seçim olabilir. Hata payı çok az olan bejler ile monokrom stile giriş adımını atabilirsiniz. Gündüzden geceye uzanan bir görünüm için tamamen siyahtan yana olan seçimlerinizi gold ile parlatmak güçlü bir siluet yaratabilir. Kırmızı, yeşil ve sarının farklı tonlarını bir arada kullanarak renk oyununu biraz canlandırmaya hazırsanız önünüzde onlarca farklı kombinasyon olduğunu görebilirsiniz. 

Mango

 

Desenleri İşin İçine Katın

Monokrom stilde güçlü bir tonu baştan aşağıya tercih etmek yerine komşu tonlara geçiş yapabilir ve desenlerle görünümü zenginleştirebilirsiniz. Bejler için ekoseler, turuncu ve yeşil tonlar için retro desenler size yeni bir dünyanın kapılarını aralayabilir. Sadece biraz cesarete ihtiyacınız var. 

Mango

Dokuları Unutmayın

Zaman zaman etkisi göz ardı edilse de dokular, bir görünümü en üst seviyeye çıkarmak için final dokunuş olabilir. Denim kumaşların sportif duruşu ya da kaşe kumaşın elegan sadeliği ile monokrom görünümü tamamlayabilirsiniz. 

Monokromun modern, gösterişsiz ve zahmetsiz tavrı; abartısız silüetler oluştururken güçlü bir görünüm sağlıyor. Mango 2022 Sonbahar/Kış sezonunda sonbahar için renkli bir hamle yapmaya davet ediyor. Mango’nun yeni koleksiyonunda yer alan ve zamansız karaktere sahip paltolar, elbiseler ve trikolar; yeşil, mavi veya kırmızı gibi canlı renklerden oluşuyor.

Advertisement

Kaynak: Vogue

Sezonun Yeni Trendi: Monokrom Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum