Siyah Bayrak Ayna

Siyah Bayrak Ayna” Türk yazar Ayşe Kulin’in 2016 yılında yayınlanmış olan son romanıdır. Kitap, Türkiye’nin yakın tarihi ve aynı zamanda İstanbul’da yaşayan bir ailenin hikayesini anlatmaktadır. Kitapta, Türkiye’de yaşanan darbeler, siyasi olaylar, toplumsal değişimler ve ailenin bireysel deneyimleri arasındaki ilişki anlatılmaktadır.

Romanın başlığı “Siyah Bayrak Ayna” ise Türk Bayrağı’nın ortasında yer alan ay-yıldız sembolizmini yansıtmaktadır. Ay yıldız, İslam kültüründe genellikle Türkiye Cumhuriyeti’nin sembolü olarak kabul edilirken, siyah bayrak ise genellikle anarşist bir sembol olarak algılanır. Kitabın başlığı bu sembolizmin birleşmesiyle ortaya çıkmıştır ve bir tür çelişki yaratmaktadır.

Romanın ana karakteri olan Selva, 1940’lı yıllarda doğmuş ve İstanbul’da büyümüştür. Kitap, onun çocukluğundan itibaren yaşadığı toplumsal ve siyasi değişimleri anlatmaktadır. Selva, üniversite yıllarında ülke genelinde yaşanan siyasi olaylara tanık olur ve kendisi de aktif bir şekilde mücadele eder. Daha sonra ailesiyle birlikte Amerika’ya göç eder, ancak İstanbul’a geri döner ve hayatını burada sürdürür.

Roman, Türkiye’nin yakın tarihine ve toplumsal değişimlerine değinirken, aynı zamanda ailenin içinde yaşadığı sıkıntıları da anlatmaktadır. Selva’nın babası, yoksul bir aileden gelmesine rağmen yükselme hayaliyle iş hayatında başarılı olurken, ailedeki diğer bireyler farklı sıkıntılarla mücadele etmektedir. Kitap, bir aile hikayesi olmasına rağmen, aynı zamanda Türkiye’nin yakın tarihindeki önemli olaylara da değinmektedir.

BİRİNCİ ALTILI GANYAN oyunu 1. KOŞU ile saat 17:15’de

BİRİNCİ BEŞLİ GANYAN oyunu 2. KOŞU ile saat 17:45’de

7’Lİ PLASE oyunu 3. KOŞU ile saat 18:30’da

İKİNCİ ALTILI GANYAN oyunu 4. KOŞU ile saat 19:00’da

İKİNCİ BEŞLİ GANYAN oyunu 5. KOŞU ile saat 19:30’da başlayacaktır… Bol Şanslar Dileriz.

14 MART 2020 CUMARTESİ (14.03.2020) İSTANBUL 22. Yarış gününde 9 koşu ekranlara gelecektir. İSTANBUL at yarışı tahminlerimiz şu şekildedir;

1. KOŞU – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN/Dişi mücadelesiyle 1. Altılı Ganyan oyunu başlayacaktır. 1500 metrelik kum pistte gerçekleştirilecek zorlu sınavda; 6 – PERSIAN ROSE , 9 – VICKY BARON , 8 – SMART DIAMOND , 3 – EL KIZI ve 5 – MİHRİBAN‘ı yazarak bu ayağı sağlama alabilirsiniz…

2. KOŞU : 3 Yaşlı 7 İngiliz atın start alacağı 2000 metrelik uzun mesafeli kum pistte ki HANDİKAP-15 koşusu ile 1. Beşli Ganyan oyununun başlangıç ayağı ekranlara gelecektir. 2 – DARK PHOENIX koruduğu formuyla günün ilk bankosu olarak seçeceğimiz isimdir.

3. KOŞU : 1500 metrelik kum pist üzerinde yapılacak 7’li Plase’nin başlangıç ayağında ise; 4 ve Yukarı Arapların ŞARTLI-4/DHT yarışını izleyeceğiz. 1 – CANKURTBEY , 3 – BUDAKHAN ve 8 – CEVHERİZADE kazanması en muhtemel isimler olarak öne çıkardığımız safkanlardır.

4. KOŞU – (İKİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): Program üzerinde yer alan bir diğer MAIDEN/Dişi koşuyla birlikte 2. Altılı Ganyan oyunu başlayacaktır. 1500 metrelik kum pistte yapılacak koşuya; 3 Yaşlı 11 İngiliz atı katılacaktır. 4 – DRİNA , 5 – LADY SCHIMITZ , 9 – RACE CHANNEL , 8 – MY BRAYD ve 11 – TARA STREET kurgularda bulunması gereken başlıca safkanlardır…

5. KOŞU : 4 ve Yukarı Arapların katılımıyla gerçekleştirilecek HANDİKAP-16/DHÖW/Dişi mücadelesiyle 2. Beşli Ganyan oyununun başlangıç startı verilecektir. 2000 metrelik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirilecek yarışta; 4 – SULTANHAN ve 8 – ALOYSHA arasında ki çekişmenin birinciyi belirleyeceğini düşünüyoruz.

6. KOŞU : GALATA KULESİ KOŞUSU AÇIK A-3 yarışıyla birlikte Dörtlü Ganyan’ın başlangıç ayağı ekranlara gelecektir. Günün önemli mücadelesi olan bu yarışta; 4 ve Yukarı 8 İngiliz atın 1500 metrelik kum pist çekişmesini seyredeceğiz. Uygun grupta, kalitesine güvendiğimiz 3 – ULAN BATOR‘u günün bir diğer teki olarak kuponlara önereceğiz.

7. KOŞU : 4 ve Yukarı İngilizlerin 1300 metrelik kum pist üzerinde ki HANDİKAP-21 yarışıyla Üçlü Ganyan oyunu başlayacaktır. 7 safkanın sahaya çıkacağı bu koşuda; 2 – FIREY ATES , 3 – RED TORNADO , 4 – UĞUR BUBAM ve 5 – HARPUT RÜZGARI‘nı yazıp rahat bir yarış seyredilmesi taraftarıyız.

8. KOŞU : Günün bir diğer MAIDEN/Dişi yarışı, 1500 metrelik kum pistte 3 Yaşlı 10 İngiliz atın katılımıyla gerçekleştirilecektir. 5 – GIRL GONE BAD , 9 – SNOWWALTZ , 10 – TITANIUM ve 2 – BIANCA CAPELLO şanslı safkanlar olarak çalışmalarımızda yer almaktadırlar.

9. KOŞU : 4 Yaşlı 13 Arap safkanın 2000 metrelik uzun mesafeli kum pistte ki HANDİKAP-15/DHÖW yarışı ise, programın kapanış ayağı ekranlara gelecektir. Form durumunu beğendiğimiz 1 – HAZAR DENİZİ‘nin etkili pilotuyla günün bir diğer teki olacağını düşünüyoruz.

Sitemizde ki şablonun haricinde hemen aşağıda yer alan “SİZLERDEN GELEN TAHMİNLER” bölümü bulunmaktadır. Burada; O programa ait oynadığınız kuponu gönderebilir veya gönderilen kuponları inceleyerek kurgu çıkarabilirsiniz.

12 NİSAN 2023– İSTANBUL BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİ

AYAK: 6 – 9 – 8 – 3 – 5
AYAK: 2 – DARK PHOENIX (BANKO)
AYAK: 1 – 3 – 8
AYAK: 4 – 5 – 9 – 8 – 11
AYAK: 4 – 8
AYAK: 3 – ULAN BATOR (BANKO)

12 NİSAN 2023– İSTANBUL BİRİNCİ ALTILI GANYAN TAHMİNİ

AYAK: 4 – 5 – 9 – 8 – 11
AYAK: 4 – 8
AYAK: 3 – ULAN BATOR (BANKO)
AYAK: 2 – 3 – 4 – 5
AYAK: 5 – 9 – 10 – 2
AYAK: 1 – HAZAR DENİZİ (BANKO)

Kaynak: Cemre

Siyah Bayrak Ayna Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum