Sudocrem Ne İşe Yarar?

Sudocrem öncelikle pişik kremi olarak bilinmesine rağmen, mütevazı Sudocrem bundan çok daha fazlasıdır. Özellikle açık yaraları iyileştirebilir, cilt hastalıklarını tedavi edebilir. Çıktığı gündeki formülü halen kullanan sudocrem fiyat etiketi düşünüldüğünde çok önemli bir silahınız olmaktadır.

Sudocrem Ne İçin Kullanılır?

Özelikle pişik gibi cildi narin olan bebeklerde kullanılan Sudocrem her yaştan kimse tarafından kullanılabilmektedir. Özellikle bebeklerde yaşanılan pişik, egzama, kuruluk ve kaşıntı gibi sorunların giderilmesinde yardımcı olarak kullanılmaktadır. Sosyal medya mecralarında ünlüler ile viral haline gelmesine karşın Sudocrem aslında 90 yıllık bir geçmişe sahiptir. Öyle ki çıktığı günkü formülü kullanan bir krem olma özelliği taşımaktadır.

İrlanda menşeili bir ilaç arkası olan krem her yaşta kişinin rahatlıkla kullanabileceği bir kremdir. İçeriği ile bileşeninde parafin liquidium, zinc oxide ile parafin, lanolin gibi maddeler bulunmaktadır. Bu etken maddeler sayesinde Sudocrem öncelikli olarak rahatsızlıkların önlenmesinde ve oluşan rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda içeriğinde bulunan yüksek çinko oksit içeriği nedeniyle, birçok kişi haftada bir Sudocrem yüz bakımının en iyi akne tedavilerinden biri olduğunu düşünmektedir. Yatmadan önce ince bir tabaka uygulayıp sabahları ise bol su ile yıkamak cildinize maske görevi görecektir.

Sudocrem Faydaları

Sudocrem'in bu kadar ünlü olmasının nedenlerinden biri diğeri de, günlük kesikler, sıyrıklar ve yanıklar gibi şeyler için inanılmaz iyileştirme yeteneğinin olmasıdır. Sudocrem hassas alan üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak yaraların iyileşmesine yardımcı olur, enfeksiyon riskini azaltır ve ayrıca rahatsızlığı gidermek için hafif bir lokal analjezik etki göstermektedir. Aynı zamanda krem cildi yatıştırıcı bir yumuşatıcı olan lanolin ve sıvı kaybını azaltan çinko oksit gibi bileşenlerin kombinasyonu, egzama ve sedef hastalığı gibi durumlardan muzdarip cilt bölgelerini sakinleştirmeye yardımcı olur.

Özelikle hassas cilde sahip kişilerin kullanmak isteyeceği kremin öncelikli olarak görevi pişikler önlemektedir. Bebeklerde önce kullanımı ile pişikler önlenirken, pişik oluştuktan sonra sürülmesi halinde pişiği iyileştirmektedir. Pişik olan yere sürülmesi halinde kısa sürede etkisini göstermektedir. Yoğun kıvama sahip krem aynı zamanda hoş kokusu ile annelerin tercihleri arasında yer almaktadır. Bunlarla birlikte Sudocrem kullanımı ile faydaları şu şekilde sıralanmaktadır.

·         Yara izlerini azaltır

·         Teni yumuşatır

·         Böcek ve sinek ısırıklarına iyi gelir

·         Güneş yanığı etkilerini azaltır

·         Egzamayı yatıştırır

Akne Tedavisinde Sudocrem

Sudocrem’in bu özelliğini bir çok kişi bilmese de en ünlü kullanım nedeni akne tedavileri olmaktadır. Krem içerisinde bulunan çinko oksit ve benzil alkol sivilce lekeleriyle baş etmenizde öncü olmaktadır. Yapılan araştırmalar içerisinde çinko bulunan kremlerin bulunmayanlara göre akne tedavilerinde daha etkili olduğunu ortaya koymuştur. Özellikle çinko akne şiddetini azaltmak için eritromisin, tekrasiklin ve klindamisin kadar eşit olduğu yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır. Ancak sivilcelerin ortadan kaldırılması için bir katkısı olduğu bilinmemektedir.

Sudocrem Fiyatı Ne Kadar?

Eczanelerde satışı yapılan krem aynı zamanda birçok internet sitesinden temin edilebilmektedir. Kremin alınmasında reçete ihtiyacı yoktur. Bununla birlikte güvenli yerlerden alınması gerekir. Kullanımı ile farklı gramajlarda satılmaktadır. Bu sebeple Ekim 2022 tarihi itibariyle güncel olarak gramajına göre Sudacrem fiyatları şu şekildedir.

·         22 gram 35 TL

·         60 gram 54,90 TL

·         125 gram 74,90 TL

·         250 gram 101,00 TL

·         400 iram 145,00 TL

Özellikle internet üzerinden kampanyalı satışlar ile çok daha uygun fiyatlara alınabilecek olan Sudocrem kullanımında önemli etkiler görebilirsiniz.

Kısaca Sudocrem özellikle yeni doğan bebeklerde dahil olmak üzere her yaştan kimsenin rahatlıkla kullanabileceği bir üründür. Özellikle hassas ciltlerde kullanılması önerilen Sudocrem pişik önleyici ve giderici olarak anneler tarafından tercih edilmektedir.

Kaynak: Cemre

Sudocrem Ne İşe Yarar? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum