Takım Elbisede Aksesuar Seçimi

Takım elbisede aksesuar seçimi erkekler tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Erkek giyimin vazgeçilmez parçalarından biri olan takım elbiseler erkek giyimin en klas parçalarındandır. Şüphesiz ki bir erkeğe en çok yakışan kıyafet olarak yıllardır tahtını bırakmamış ve günümüze kadar prestijlini devam ettirmiştir. Modern takım elbiselerden klasik takım elbisesine, desenlisinden özel dikimine birçok çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır.

Takım Elbisede Aksesuar Seçimi

Takım elbisede bu kadar çeşit varken ve tercih etmek zor iken bir diğer konu şüphesiz ki takım elbisede aksesuar seçimi. Diyelim ki takım elbiseyi bir şekilde hallettik. Peki takım elbisede aksesuar seçimi konusunu nasıl halledeceğiz? Bir kombin yaparken şıklık ve zarafet detaylarda saklıdır. Ve bir takım elbisesi kombinini tamamlayan en önemli unsur şüphesiz ki aksesuar seçimidir. Şimdi gelin hep beraber takım elbisede aksesuar seçimi nasıl yapılmalı detaylarıyla inceleyelim.

Neden Özel Dikim Elbise?Neden Özel Dikim Elbise?

Takım Elbisede Aksesuar Seçimi

Gerek günlük hayatımızda gerekse özel davetlerimizde aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Fakat takım elbisede aksesuar seçimi ekstra özen istediği için çok daha dikkat edilmesi gereken ve doğru seçilmesi gerekmektedir. Bizler de bu yazımızda doğru aksesuar seçimi için bütün detayları sizler için derledik.

 • Takım elbise de aksesuar deyince şüphesiz aklımıza ilk gelen aksesuarlar kravat ve papyon olacaktır. Fakat kravat ve papyonu tercih ederken giydiğiniz gömlekten tutun takım elbisenizin kumaşına kadar dikkat ederek seçmeniz gerekmektedir.
 • Uymadığı takdirde aksesuar olarak tercih ettiğiniz kravatınız veya papyonunuz sizi uyumsuz göstererek olumsuz yönde etkileyecektir. Doğru bir şekilde tercih ettiğinizde tercih ettiğiniz aksesuar size bambaşka aksesuar ve şıklık katacaktır.
 • Takım elbise de aksesuar seçiminin birkaç yolu bulunmaktadır. Öncelikle nereye gideceğimiz ve takım elbisemizi seçtikten sonra tercih edeceğimiz aksesuarlar şıklığınıza şıklık katacaktır. Eğer çok özel bir davete katılıyorsanız özel günleriniz için kenarda ayırdığınız kol düğmelerinizi çıkarmanın vakti artık gelmiş demektir.

 • Saatler erkekler tarafından en çok tercih edilen aksesuarlardır. Özellikle şık bir takım elbisesinde kullandığınız saat size ekstra prestij katacak ve çok daha şık gözükmenize yardımcı olacaktır.
 • Takım elbisenizi birbirine bağlayan ve bütünlüğü gösteren kemer seçimi de oldukça önemlidir. Bütünlüğü sağlayan kaliteli bir kemer tercih ederek çok daha şık gözükebilirsiniz.
 • Takım elbisede aksesuar seçimi dediğimizde bir diğer önemli aksesuar ise şüphesiz ki kol düğmeleridir. Kol düğmesi tercih ederken ceketinizin, gömleğinizin, pantolonunuzun ve hatta cep mendilinizin rengini ve dokusunu göz önünde bulundurarak tercih yapmanız gerekmektedir.
 • Bu renkler ve kıyafetinizin dokusu tercih edeceğiniz kol düğmesinde sizlere doğru yolu gösterecektir. Bir uyum yakalamak için ille de aynı renkleri kullanmanıza gerek yok. Benzer renkler de tercih ederek istediğiniz uyumu yakalayabilirsiniz.
 • En az kol düğmesi kadar önemli bir aksesuar olan kravat iğnesi de şıklığınıza ekstra bir prestij ve resmiyet katacaktır. Takım elbisenizin kendini göstermesini ve aksesuarlar ile şıklık katmasını istiyorsanız kaliteli bir kravat iğnesi tercih edebilirsiniz.

Takım Elbisede Aksesuar SeçimiTakım Elbisede Aksesuar Seçimi

 • Yaka aksesuarları da takım elbiselerinde oldukça kullanılan bir aksesuardır. Tercih edeceğiniz aynı tonlarda cep mendilleri de aynı şıklığı yakalamanızı sağlayacaktır.
 • Kullandığınız kemerleri kiminiz aksesuar olarak tercih etmese de aslında takım elbiselerin en önemli bütünleyici parçalarıdır. Bide kaliteli bir kemer tercih ederseniz kendini daha çok göstererek şıklığınıza şıklık katacaktır.
 • Takım elbise kombinleriniz de aksesuar olarak çok net bir aksesuar olmasa da cüzdan tercihleriniz de oldukça önemlidir. Güzel bir takım elbise ve aksesuar seçimi yapmış olduğunuz kombinlerde basit bir cüzdan biraz kötü bir görüntü olabilir. Bu yüzden daha kaliteli parçalar tercih etmeli ve kombininizin bir uyum içerisinde olmasına özen gösteriniz.
 • Aksesuar çeşitleri takım elbiselerinize ayrı bir şıklık ve zarafet katacaktır. Özellikle de doğru yerde doğru aksesuar kullanmanız oldukça önemlidir. Aksesuarların az ve öz kullanımı çok daha doğru olacaktır. Yani bütün aksesuarların kullanımı görüntü olarak abartıya ve kargaşaya yok açacaktır. Tam da bu yüzden az ve kaliteli aksesuarlar tercih ederek gideceğiniz mekâna göre seçimler yapmanız gerekmektedir.

Dolabınıza tercih edeceğiniz herhangi bir kıyafet veya aksesuar ile yeni bir tarz yakalayabilir ve kombinlerinizi başka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Bunun için doğru yerde doğru aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Yazımızı okuduktan sonra tercihlerinizi buna göre yapabilirsiniz.

Kaynak: Cemre

Takım Elbisede Aksesuar Seçimi Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum