Telepati Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Doğumdan önce alınan bilgileri bize sağlamak için duyularımıza güvenerek dünyaya geliyoruz. Bu deneyim görme, dokunma, tatma ve koku alma gibi duyusal deneyimlerimizde bize güven verir. Bununla birlikte, yalnızca duyularımıza güvendiğimizde ruhsal farkındalık engellenebilir. Şüphe ve belirsizliğin zihniniz ve bedeniniz üzerinde muazzam bir etkisi vardır. Bunun nedeni, birincil algılama aracımız olan beş duyunuzun netliğini bulandırmalarıdır. Telepati, dünyaya yeni bir pencere açarak bu şüpheleri ve anlayışları temizlemenize yardımcı olabilir. Bu süreç, manevi farkındalığınızı ve sezgi anlayışınızı, buna olan güveninizi ve inancınızı artırır. Bu gücü bir kez kullandığınızda, ilişkilerinizi ve hatta hayatın kendisini yeni bir bakış açısıyla analiz edebilirsiniz. Peki, telepati nedir? Telepati ne işe yarar? Telepati nasıl yapılır? Sorularının ve daha fazlasının cevabı yazımızın devamında sizlerle...

Telepati Nedir ve Ne İşe Yarar?

Dilimize Yunancadan geçmiş bir kelimedir telepati. “Tele” kelimesi “uzak” anlamına, “pathos” kelimesi ise “duygu ve düşünce” anlamlarına geliyor. 1930 senelerinden itibaren hakkında araştırılmalar yapılmaya başlanan telepatiye bilimsel bir tanım yapmak adına insan beynine inmek gerekir.

Beynimizde meydana gelen bütün aktiviteler bir tür kimyasal reaksiyon ile oluşur. Bu kimyasal reaksiyonlarda birlikte çevremize enerji dalgaları yayılır ve her canlının bir enerji frekansı ile yayını vardır. Canlılar bunlar ile beraber iletişim halinde kalır. Canlılar arasında bulunan uzaklıklar ile bu titreşimlerde azalmalar meydana gelir. Ancak söz konusu telepati olduğu zaman bu uzak titreşimler için bir engel olmuyor.

En kapsamlı tanımı ile telepati, düşünce kontrolü olarak biliniyor. İnsanların duygu ve düşüncelerini ruhsal bir yol ile birbirlerine iletmelerine telepati denir. Telepati yaparken insanlar beş duyu organlarını kullanmadığı bir iletişim yöntemini kullanırlar. Bilgi aktarımı sağlayan telepati, paranormal bir yetenek olarak da kabul ediliyor.

Kökeni uzun seneler öncesine dayanan telepati yöntemi ile insanlar birbirleri arasında düşünce, duyum ve fikir aktarımı sağlar. Telepati yapmak için alıcı ve verici arasında bir etkileşim alanı oluşturmak gerekir. Bu etkileşim alanı ile telepati gerçekleşir. Telepati yönteminde, bir düşünce ve duyguyu başka birine gönderen kişiye verici, bu düşünce ve duyguları alan kişiye ise alıcı denir. Telepati yeteneği gelişmiş olan kişilerin zihin okuma yeteneğinin de gelişmiş olduğu düşünülür. Telepati yöntemini iki tane araştırma alanı vardır. Bu araştırma alanlarına “Parapsikolojik” ve “Psikokinezi” denir. Bu alanlarda telepati yöntemini anlamak adına pek çok araştırma yapılmıştır. Telepatinin nasıl yapıldığına dair farklı farklı cevaplar bulunsa da ancak net bir cevaba erişilmemiştir.

Telepati Nasıl Yapılır?

Telepati, zihninizin size ne söylediğini sabır ve sessizlik yoluyla öğrenmeyi içerir. İdeal olarak, bu süreç, odaklanmanıza yardımcı olacak, dikkatinizi dağıtacak dış etkenlerin olmadığı bir yerde en iyi şekilde gerçekleştirilir. Telepatinin etkili olabilmesi için vücudunuzu rahat bir pozisyona getirmeniz ve yavaşça nefes almanız gerekir. Bu, aynı anda zihninizi temizlerken vücudunuzun doğal olarak bir dinlenme ritmine geçmesini sağlar. Odak, beş duyudan uzaklaşır ve ruhunuzun merkezine doğru içe doğru yönlendirilir.

İkizler veya sevgililer gibi yakın bir bağı paylaşan kişiler telepatik olarak kolayca iletişim kurabilirler. Telepatik iletişim için gerekli alan insanların yüz yüze buluştuğu bir alandır. Yakın ilişkiler, insanlar arasındaki telepatik iletişime kolay erişim sağlar. Bunun nedeni, bu ilişkiler içindeki insanların genellikle benzer bir bilinç anlayışını paylaşmalarıdır. Aslında her insan, hissetme gücüne, farkında olma gücüne ve bilince sahip bir varlıktır. İnsanın bu güçlerinin farkına varmasına ve bedeni ile uyumlu bir şekilde etkileşim alan kurmasını telepati yeteneğini geliştirmek ile gerçekleştirebilir.

En Etkili Telepati Yöntemleri

Ganzfeld deneyi ve kart tahmin etme görevi olarak bilinen çalışmalar, bilinen en etkili telepati yöntemlerinden bazılarıdır. Bu çalışmalar aynı zamanda telepatinin varlığına dair ikna edici kanıtlar da sağlıyor.

Ganzfeld Deneyleri

Ganzfeld deneyleri olarak bilinen bu çalışmada, bireyler duyular dışı algı için test edilir. Etkili telepatik yöntemlerin bu çalışmasında beş duyudan gelen uyarım en aza indirildi. Bu nedenle insanların ESP'ye açık olması beklenir.

Zener Kartları (Kart Tahmin Etme Görevleri)

Zener kartları olarak bilinen bu kartlar, telepatik iletişim olasılığını test etmek için kullanılıyordu. Bu kartlar 1920'de Karl Zener tarafından telepati olasılığını test etmek ve gücünü ölçmek için icat edilmiştir. Zener kartları artı, kare, daire, dalga ve yıldız sembolleri içeren 25 kartlık bir destedir. Bu yöntemde bir desteden tek tek çekilen kartlarda hangi sembolün olduğunu tahmin etmeye çalışılır.

Meditasyon

Bir başka etkili telepati yöntemi de meditasyondur. Telepati yeteneğinizi geliştirmek için iç sesinizi duyabilmeli ve sezgilerinize güvenebilmelisiniz. Meditasyon size dış dünyanın karmaşasından uzaklaşma ve içe dönme şansı verir. Meditasyon sayesinde ruhunuzu dinleyerek kendi iç sesinizi tanıma yeteneğinizi geliştirebilir, düşüncelerinizin olabildiğince derinlerine inerek düşüncelerinizi kontrol edebilir ve yönlendirebilirsiniz.

 

Bu yöntemler çakraların beyin dalgalarını ve titreşimlerini etkileyebilir. En önemlisi dengeli duygular, sağlıklı iletişimin ön koşuludur. Özellikle telepatik iletişim ile örtüşen üçüncü gözün bulunduğu çakra, sağlıklı bir zihin ve beden dengesinin anahtarı olarak görülebilir.

Kaynak: Cemre

Telepati Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum