Temre Kaşıntı Yapar mı? Temre Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Temre insanlarda çeşitli nedenlerden dolayı çok sık görülen bir cilt hastalığıdır. İnsan cildinin üzerinde küçük bir yara olarak meydana gelen temre daha sonra cilt üzerine dokunulduğunda büyür ve yüzeyin tahriş olması ile birlikte kırmızı renge dönüşüp cildi rahatsız eden bir yara görünümüne neden olur. Temre hastalığı çeşitli yollarla kişilere bulaşan bakterilerin vücutta tahriş meydana getirmesinden dolayı oluşur. Bu hastalıkta bir yaş kategorisi veya cinsiyet ayrımı yapmak mümkün değildir. Çünkü temre cilt hastalığı olduğu için hijyenik ortamlarda bulunmayan herkeste sıklıkla görülebilir. 

Temre Hastalığının Nedenleri Nelerdir?

İnsanlarda en sık görülen cilt hastalıklarından olan temre hastalığının nedenleri arasında havanın kirli olduğu ortamlarda sıkça bulunmak, insanların toplu olarak yaşadığı ortamlardaki ortak kullanım araçlarının herkes tarafından kullanılması, kişisel hijyenik bakımlarının tam olarak yapılmaması ve kimyasal maddelerin gerektiği gibi kullanılmaması gibi nedenler temre hastalığının nedenleri arasında yer alır.

Temre Hastalığının Tedavi Yöntemleri 

Temre hastalığı bir cilt hastalığı olduğundan dolayı bilimsel ve bitkisel olarak tedavi yöntemleri kullanılabilir. Temre hastalığına karşı uzman yardımı alınarak çeşitli ilaçlar ve kremler kullanılabilir. Uygulanan tedavi ile vücut üzerindeki yaralar kısa sürede kapanmaktadır. Temre hastalığının vücut içinde çeşitli etkileri bulunur. Bu etkiler vücutta kaşıntı meydana gelmesi ile birlikte ortaya çıkar. Kaşıntının etkisi ile birlikte vücutta ilk başlarda küçük nokta şeklinde olan temre virüsü daha sonra büyük yara şekline gelmektedir. Temre kaşıntı yapar mı sorusuna cevap olarak temre kaşıntı etkisi ile vücutta kolaylıkla yayılma şansını bulur.

Temre Kaşıntı Yapar mı Kaşıntıya Ne İyi Gelir? 

İnsanların aklına temre kaşıntı yapar mı sorusu gelmektedir. Temre hastalığı kaşıntı sayesinde vücutta yayılma imkanı bulmaktadır. Temre kaşıntısına ne iyi gelir sorusuna bilimsel ve bitkisel yöntemler gösterilebilir. Temre kaşıntısına iyi gelen bitkisel yöntemler arasında gül yaprakları ile elde edilen karışım, ıspanak yaprağı ile elde edilen karışım, sedef çiçeği ile ballı karışım, kuzukulağı ile sirke karışımı gibi karışımlar temre kaşıntısına iyi gelmektedir.

Temre kaşıntısına ne iyi gelir sorusuna gül yaprakları ile elde edilen karışım cevabı verilebilir. Bu karışım elde edilebilmesi için gül yapraklarının kurutulup ufak parçalar haline getirilmesi gerekir. Daha sonra bu gül yaprakları ile süt, bal ve mısır nişastası karıştırılır ve bu karışım 15 dakika dinlendirildikten sonra kaşıntının olduğu bölgeye sürülebilir. Bunun dışında ıspanak yaprağı ile süt karıştırılıp kaynatılır ve ıspanak yapraklarının suları sızdırıldıktan sonra elde edilen karışım kaşıntının olduğu bölgeye sürülür. 

Temre Kaşıntısına İyi Gelen Diğer Bitkisel Yöntemler 

Temre kaşıntısına iyi gelen bitkisel yöntemler arasında kaşıntı olan bölgeye kükürt tozu sürülmesi, mersin yaprağı suyunun içilmesi, sirke ile macun karıştırılarak kaşıntı olan bölgeye sürülmesi ile kaşıntı olan bölgeye tavuk yağı ve manda yağı sürülmesi gibi yöntemler bulunmaktadır. 

Kaynak: Cemre

Temre Kaşıntı Yapar mı? Temre Kaşıntısına Ne İyi Gelir? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum