Thebe Magugu'nun Yardım Kampanyasından Alanui'nin Yeni İşbirliğine Haftanın Moda Haberleri

THEBE MAGUGU dıyor

Thebe Magugu ile Dior’dan yardım kampanyası

Dior’un marka elçilerinden Charlize Theron tarafından kurulan CTAOP* vakfını desteklemek amacıyla Dior ile Maria Grazia Chiuri, 2019 yılında Genç Moda Tasarımcıları dalında LVMH Prize ile ödüllendirilen Thebe Magugu ile iş birliği yaptı. 

Güney Afrikalı genç tasarımcı, çağdaş feminist vizyonu aracılığıyla hayal ettiği ve kendi stil kodlarıyla vurguladığı New Look’u yeniden yorumladı.  Her biri sınırlı sayıda üretilen ve arzu nesnesi olma özelliğini taşıyan parçalardan oluşan bu kapsül koleksiyon, 27 Ekim’den itibaren seçili Dior butiklerinde ve dior.com’da keşfedilebiliyor. İş birliğini kutlamak amacıyla Dior, CTAOP vakfına bir bağışta bulundu.

YARGICI’dan sürdürülebilir koleksiyon

Hayatımızdaki önemi her geçen gün giderek artan ‘sürdürülebilirlik’ kavramını odağına alan YARGICI zamansız, uzun ömürlü bir tasarım anlayışıyla ‘Premium Essentials’™ koleksiyonuna imza atıyor. Gardırobunuzun olmazsa olmaz parçalarını zamansız tasarım anlayışı, yüksek malzeme kalitesi ve özenli işçilikle birleştiren marka bu koleksiyonun çekimleri için Arzum Onan ile bir araya geldi. Bu zamansız tasarımları herkesten önce hayattaki duruşu, zarafeti ve profesyonelliğiyle birçok kadınının rol modeli, ilham kaynağı; Arzum Onan’ın üzerinde görmek bizim için çok heyecan verici. 

THEBE MAGUGU dıyor

Nobel Moda Ödülü’ne başvurular başladı

Moda ve tekstil endüstrisini dönüştürmeyi amaçlayan dünyanın en büyük inovasyon yarışması başvurulara açıldı. “Nobel Moda Ödülü” olarak adlandırılan Gobal Change Award, modayı dönüştürmenin ve tüm endüstriyi gezegen pozitife çevirme çalışmalarının bir parçası. Şimdi, tüm yenilikçi ve girişimcileri GCA 2023'e başvurmaya çağırıyoruz. Kazanan beş kişi, H&M Vakfı tarafından sağlanan 1 milyon Euro'luk ödülü paylaşıyor ve bir yıllık GCA Impact Accelerator programına erişim hakkı kazanıyor.

THEBE MAGUGU dıyor 

Van Cleef & Arpels’in yenilenen yüzü

Van Cleef & Arpels’in kullanımı kolay ve erişilebilir olan web sitesinin yeni sürümü, markanın büyüleyici dünyasını anımsatmak için zengin bir içerik sunuyor. Yeni web site Maison'un kreasyonlarını ve bilgi birikimini sunmasının yanı sıra, Van Cleef & Arpels'in hareketli tarihini dünyanın en eski dillerinden biri olan Türkçe'de anlatıyor. Perlée ve Alhambra gibi imza koleksiyonlarının yanı sıra Maison'un mücevher ve saatçilik hüneri keşfedilebilir.

 THEBE MAGUGU dıyor

Etnik Moon Boot’lar

İklim kriziyle ilgili yayınlanan bir rapora göre, Dünya’nın okyanus, buz ve kar örtüsü değişiyor. Grönland ve Antarktika buz tabakası yılda 400 milyar tondan fazla suyu okyanusa bırakarak birçoğumuzun tatlı suya erişimini olumsuz etkileyecek. Bu açıklamadan oldukça etkilenen Alanui’nin kreatif direktörü Carolotta Oddi, Kuzey Kutbu’na yaptığı bir seyahatin sonrasında Moon Boot ile güçlerini birleştirerek özel bir koleksiyona imza atmaya karar verdi. Trekking ve kayak dünyasının bu vazgeçilmez markasıyla oluşturulan kolektif yaratıcı dünya üç modelden oluşuyor: Icon High, Icon Low ve yeni Full Moon.  

THEBE MAGUGU dıyor

Lee ile kampüs günlerine dönüş

Lee, 2022-23 Sonbahar/Kış kampanyasının “Lee For You” temasıyla odağına insanı alıyor. Marka yüzü Kenan Doğulu’nun müziği, etkileyici şarkı sözleri ve başarılı duruşundan hareketle ortaya çıkan kampanya, Lee’nin ve denimin yer ve zaman fark etmeksizin yarattığı etkiye atıfta bulunuyor. Jean’in verdiği özgürlük hissi ve cool tarzı kampanya fotoğraflarında ön plana çıkıyor. Sonbahar ruhunu yansıtan sıcak koleksiyon, ofis ortamına uygun olabilecek klasik ve zamansız tasarımlar sunarken sezonun öne çıkan kolej stiliyle birleşerek günlük hayata taşınıyor. Kampüste geçen bir sonbahar dönemini anımsatan parçalar, yumuşak dokulu peluş ve fitilli kumaşlarla maksimum rahatlık sunuyor. 

 THEBE MAGUGU dıyor

Antik Mısır’dan ilhamla

Birce Akalay’ın geçtiğimiz yıl “Every Story Needs a Dreamer” mottosuyla hayata geçirdiği yeni mücevher ve takı markası “BIRCE”nin birinci yaşını yeni bir koleksiyonla kutluyor. Başarılı oyuncu kırmızı hakimiyetindeki bu koleksiyonda Antik Mısır mitleri, inanışları ve tarihte çok sayıda esere ilham olmuş Mısır karakterlerinden esinleniyor: “Bu dönemden ilham alıyorum çünkü Antik Mısır’dan günümüze kadar gelen inanışlar, yapılar ya da semboller bugün hala hayatlarımızın birer parçası. Bijuteri segmentinde geçtiğimiz koleksiyondan farklı olarak bu defa gümüş üzeri altın çalıştık, işçiliklerimiz konusunda atölyelerimiz ile ciddi mesailer harcadık ve kendimizi bir üst basmağa taşımayı başardık diyebilirim.”

Kaynak: Vogue

Thebe Magugu'nun Yardım Kampanyasından Alanui'nin Yeni İşbirliğine Haftanın Moda Haberleri Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum