Tuzlu Su Dişil Enerji

Tuzlu Su Dişil Enerji 2022 yılında popüler olmaya başlamıştır. 2023 yılı itibariyle de popülerliğini koruyan bu akım birçok televizyon kanalının da konusu olmayı başarmıştır. Evde birçok kadın tarafından denenen ve oldukça fazla olumlu dönütler alan tuzlu su yöntemi ilgi görmeye devam etmektedir.

Bu yöntem aynı zamanda çapalama olarak da tanımlanmaktadır. Müge Anlı’dan tutun da Esra Ezmeci’ye dek ele alınan bir konudur. Kısaca pozitifliği size doğru enerji ile kazandıran eylem de denebilir. Tuzlu suyun bel kemiği kendinizi olduğunuz gibi kabul edişle başlamaktadır. İşe yaraması için ise yine kendinizi sevmekten geçmektedir. Standartlarınızı daima 1 adım ileride tutarak bir adım ötesini dilemekten çekinmeyin. Tuzlu su dişil enerji haftada kaç kez yapılır? sorusu da dahil olmak üzere pek çok soruya yanıt alacağınız makalemizi okumaya devam edin.

Hayatınızın rutin eylemlerinden çıkıp daha farklı işler yapmaya hazır olun. Aynı zamanda her şey sizin kontrolünüz altında ve siz nasıl isterseniz o şekli alacaktır. Tuzlu su dişil enerji artırır mı?

Tuzlu Su Dişil EnerjiTuzlu Su Dişil EnerjiTuzlu Su Dişil Enerji

İçindekiler

 • Esra Ezmeci Tuzlu Su
  • Banyodan Sonra Tuzlu Su Dökmek
  • Tuzlu Su Asit mi Baz mı?
  • Tuzlu Su Nelere İyi Gelir?
  • Tuzlu Su Ne İşe Yarar?
  • Tuzlu Su Ne Zaman Yapılır?
  • Dişil Enerji İçin Tuzlu Su 
  • Banyodan Sonra Tuzlu Su Akıtmak Günah mı?
  • Tuzlu Su Çapalama

Esra Ezmeci Tuzlu Su

Esra Ezmeci Tuzlu Su hakkında detayları sizlerle paylaşıyor olacağız. Bütün kadınlarda doğuştan gelen bir dişilik enerjisi mevcuttur. Esra Ezmeci de bu konu üzerine çalışan kişilerden birisi olarak dişilik enerjinizi yükseltmeniz konusunda bir takım tarifler vermektedir.

Aynı zamanda kitabını okuyarak da bu tarife ulaşmanız mümkün. Kadınların günlük hayatta çok aktif çalışması ve daha çok erkeklerin yatkın olduğu işlerde aktif yer alması dişilik enerjinizi düşürerek dengesini kaybetmesine neden olmaktadır.

Tuzlu su yöntemi haftada 1 uygulamak için uygundur. Tarif ‘1 litre su + 2 yemek kaşığı tuz karıştırılır.’ Bu karışım sağ omuzdan dökülmeye başlanarak bütün vücuda dökülerek uygulanır. Daha sonra 1 gece kadar vücudunuzda bu işlem beklemesi gerekmektedir. Sabah uyandığınızda daha dinç ve neşeli olduğunuzu fark edeceksiniz.

Esra Ezmeci’ye göre evliyseniz ertesi gün içerisinde eşinizden gelen iltifatlar için hazır olmalısınız. Sağ kısım kadınların dişilik enerjisinin bulunduğu baskın bölgedir. Sol kısım ise eril enerjinizin merkezidir. Bu yüzden dişil enerjiyi baskın kılmak için sağdan sola uygulanan bu işlem dişilik enerjinizi epey yükseltecektir.

Sadece bununla kısıtlı kalmayarak siyah ve kırmızı gibi iddialı renkleri tuzlu su uygulamasından sonra ufak da olsa üzerinizde bir yerde uygulayın. Misal kırmızı tokalar takmak ya da siyah oje sürmek gibi.

Kırmızı aynı zamanda cinselliği çağrıştıran ve dişilik enerjinizi yükseltmeye yarayan özel bir renktir. Tüm bunlarla birlikte kokulu mum kullanmak ya da size hitap eden güzel bir kokulu tütsü yakmak da dişilik enerjinizi epey artıracak olan bir takım eylemlerdir. Bunlar dışında hoş bir vücut spreyi ya da parfüm sıkmak da dişilik enerjinizi artıracaktır.

Tuzlu Su Dişil EnerjiTuzlu Su Dişil EnerjiBanyodan Sonra Tuzlu Su Dökmek

Banyodan Sonra Tuzlu Su Dökmek birçok faydası bulunan yöntemdir. Birazdan sizlerle paylaşacak olduğumuz tuzlu su yöntemi vücudunuzdaki asit seviyesini dengelediği gibi sağlığınıza da oldukça iyi gelmektedir. Kaslar için de faydalı olan bu yöntem kas spazmının önüne geçmeye ve krampları tedavi etmektedir. Pek çok vücut ağrısına iyi gelen tuzlu su ile yıkanma yöntemi kasların daha doğru şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Tuzlu Su Asit mi Baz mı?

Tuzlu Su Asit mi Baz mı? 7.5 ve 8.4 aralığında bulunan tuzlu sular baz olarak kabul edilmektedir. 0 ila 7 arasında yer alan değerler ise asidik olarak kabul görmektedir.

Tuzlu Su Nelere İyi Gelir?

Tuzlu Su Nelere İyi Gelir? Aç karınla içilen tuzlu su için olumlu geri dönütler saymakla bitmiyor. Uzmanlar tarafından önerilen aç karınla içilen tuzlu su tam olarak 7 gün boyunca önerilmektedir.

Bu yöntem sayesinde vücudunuzun her yanında bulunan hasarlı hücrelerin iyileşme yönünde yol kat edeceği belirtilmektedir. Aynı zamanda kan seviyenizi normalleştirmektedir. Bunlara ek olarak kemik yapınızın güçlenmesini desteklemektedir.

Tuzlu Su Ne İşe Yarar?

Tuzlu Su Ne İşe Yarar? Uykudan önce tüketilen tuzlu su tüketimi gece gün içerisinde salgılayacağınız aşırı tükürük üretiminin önüne geçerek tükürük bezlerinizin normal çalışmasını sağlamaktadır.

Dengeli olarak tüketmeniz önerilen bu tuzlu su içeceği serotonin hormonunu destekleyerek daha pozitif yaşam sürmenizde etkilidir. Aynı zamanda günlük yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen stres ile savaşarak daha dengeli stres seviyesi sağlamaktadır.

Kişileri depresyondan da koruduğu bilinmektedir.

Tuzlu Su Ne Zaman Yapılır?

Tuzlu Su Ne Zaman Yapılır? Bu yöntemi hangi amaçla kullandığınızla da ilgilidir. Eğer vücudunuza fayda sağlamasını amaçlıyorsanız sabah ya  da gece uykuya dalış öncesinde tüketmeniz önerilmektedir. Eğer ki sivilcelerinizin kusması ve daha sağlıklı cilt yapısına sahip olmanız için ise günlük 2 saat denizde yüzmek önerilmektedir.

Dişil Enerji İçin Tuzlu Su 

Dişil Enerji İçin Tuzlu Su kadınlar tarafından son zamanlarda en çok denenen yöntemler içerisinde yer almaktadır. Esra Ezmeci’nin vermiş olduğu tarif ise içlerinde en popüler olanıdır. Ayrıca dişil enerji artırmak için sadece tuzlu su uygulamak yetmez. Buna ek olarak kişiliğinizde ve evinizde de bir takım değişimlere hazır olmalısınız. Bir işlem daima yanında ki diğer işlemlerle daha etkili olmayı başarmaktadır.

Yatak odasında ayna olmaması gerektiğini sıklıkla vurgulayan uzmanlar bu konuda ortak bir fikir üreterek ilişkilerde açığa çıkan güvensizlik ve sadakatsizliğin nedeni olarak bunu öne sürmektedir. Yatak odalarında bulunan aynaların kaldırılması önerileri peş peşe gelmektedir. Eğer kaldırılabilir durumda değilse bile uykuya geçiş sürecinizde ya da eşinizle yatak odasında geçireceğiniz vakitlerde bir örtü ile üzerini örtmeniz daha sağlıklı ilişkiler kurmanızı sağlayacaktır.

Son olarak eşinizle bir anlaşma yapın ve haftanın 1 gününü birbirinize güzel sözler söylemek için ayırın. Yaptığı iyi şeylerde ona teşekkür etmeyi ihmal etmeyin. Eğer olumsuz bir şey söylemeniz gerekiyorsa bile bunun oranı 1 olumsuza karşılık 3 olumlu cümle olmalıdır. Ayrıca olumsuz ifadeyi bildirirken olabildiğince olgun bir üslup ve yapıcı yönde olması önemlidir. Cümlelerinizi ifade ederken bir erkekle olan hayatı paylaşma ihtiyacınızı hissettirmek ona muhtaç olduğunuz algısının önüne geçmelidir.

Banyodan Sonra Tuzlu Su Akıtmak Günah mı?

Banyodan Sonra Tuzlu Su Akıtmak Günah mı? Dinimizde su kadar önemli olduğu vurgulanan tuz vücudun fonksiyonlarını yerine sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için uygun ölçülerde vücuda alınması önerilmektedir.

Kısaca bu konuda net bir görüşe gelecek olursak görüşler ikiye ayrılmış durumda. Fakat dinimizin bilimle başa baş gittiğini söylememizin mümkün olduğu bu çağda detaylı olarak araştırılarak sizlere doğrudan fayda sağlayan eylemler hususunda günah kategorisinde yer almayan pek çok eylemle karşılaşacaksınız.

Tuzlu Su Çapalama

Tuzlu Su Çapalama olarak da bilinen dişil enerji yükseltmeye yarayan tuzlu su birçok kadının vazgeçilmezidir.  1 litre su içerisine ekleyecek olduğunu 2 çorba kaşığı tuzu duşta bedeninizde gezdirirken sizde bu çapalanmadan faydalanın.

Kaynak: Cemre

Tuzlu Su Dişil Enerji Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum