Vajina Koku Giderici Ürünler

Vajina Koku Giderici Ürünler genellikle kötü kokulu vajina için kullanılan krem veyahut parfüm formundaki ürünlerdir. Bu tarz ürünlerin dikkatli kullanılması gerekmektedir. Çünkü bilinçsiz bir şekilde kullanılması vajinanın pH’ını bozabilmektedir. Genel olarak uzmanlar vajinanın kokusunu gideren ürünlerin kullanılmasını önermemektedir. Çünkü vajinada koku olması genellikle bir hastalığın belirtisi olabilir. Buna ek olarak yenilen besinlerde vajina kokusu üzerinde etkilidir.

Yazımızda vajina kokusu nasıl güzel kokar? Gibi soruların cevaplarına yer verdik. Keyifli okumalar.

Vajina Koku Giderici ÜrünlerVajina Koku Giderici ÜrünlerVajina Koku Giderici Ürünler

İçindekiler

 • Vajina Kokusu Nasıl Giderilir?
  • Vajina Parfümü Nedir?
 • Vajina Koku Giderici Ürünler
  • Sebamed Vajina Koku Giderici
  • Retardex Yıkama Jeli
 • Vajina Kokusunu Güzelleştiren Besinler
 • Vajina Kokusu Nasıl Giderilir Bitkisel Çözüm
  • Vajina Kokusu İçin Sirke

Vajina Kokusu Nasıl Giderilir?

Vajina kokusunun giderilmesi için öncelikle hijyene dikkat edilmesi gerekmektedir. Lakin hijyen denince akla vajinal yıkama gelmemelidir. Sadece genital bölge duru su ile temizlenmeli, vajina içerisine herhangi bir temizlik aleti sokulmamalıdır. Peki başka vajina kokusu nasıl giderilir?

Vajinanızın kokusu yediğiniz besinlerden de etkilenebilir. Dolayısıyla kızartma türü besinlerden uzak kalıp daha çok haşlama yöntemine yönelin. Buna ek olarak çamaşırınızın da pamuktan olmasına özen gösterin. Yapabilirseniz haftada 1-2 gün çamaşır giymeyin. Böylece vajinanız hava almış olacak.

Geçmeyen bir vajina kokunuz var ise doktora başvurmanız gerekmektedir. Bununla beraber vajinal koku için ilaç isimleri doktorunuz size verecektir. Aşağıda ayırt etmeniz açısından vajinadaki hangi kokuların nelerin sebep olduğunu maddeledik.

 • Balık kokusu: Enfeksiyon, zararlı bakteride artış
 • Misk kokusu: Normal vajina kokusu
 • Pis ve ağır koku: Enfeksiyon
 • Bira, un, maya kokusu: Maya varlığı
 • Demir kokusu: Adet döneminde meydana gelir, normaldir

Balık kokusu, bira, un veyahut maya kokusu ve pis ve ağır koku vajinanızda mevcut ise doktora başvurmanız gerekmektedir.

Vajina Koku Giderici ÜrünlerVajina Koku Giderici ÜrünlerVajina Parfümü Nedir?

Vajina parfümü genital bölgenin dış bölgesine sıkılan ve kötü kokuyu engelleyen parfümlerdir. Bu parfümler vajinanın pH’ına uygun olarak üretilmektedir. Aynı zamanda alerjen olmamasına da özen gösterilir. Gelin detaylı olarak vajina parfümü nedir? Sorusunun cevabına göz atalım.

Genital bölgeye yada çamaşırın iç kısmına sıkılan vajinal parfümler genel olarak vajinanın pH seviyesine uygun olarak üretilmektedir. Bununla beraber seçeceğiniz vajinal parfümün içerisinde silikon ve paraben barındırmamasına özen gösterin.

Uzmanlar bu tarz ürünlerin düzenli olarak kullanılmaması gerektiğini savunuyor. Çünkü düzenli kullanılda vajina pH’ını bozabilir.

Geçtiğimiz senelerde Tik Tok’da vajina kokusu parfümü akımı çıktı. Bu akımın Allison Ramirez tarafından ortaya çıktığı biliniyor. Bazı kadınların vajinal kokusunu parfüm olarak kullandığını öne süren Allison bunu birçok arkadaşının da deneyip test ettiğini söyledi. Ek olarak uzmanlar bu akımı hiç doğru bulmadığını ve asla önermediklerini belirtti.

Vajina Koku Giderici ÜrünlerVajina Koku Giderici ÜrünlerVajina Koku Giderici Ürünler

Vajinanızdaki oluşan kokudan şikayetçi iseniz vajina koku giderici jel veyahut parfüm tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin doktor tavsiyesi ile doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Buna ek olarak eğer ki vajina koku giderici ürünler kullanıyorsanız 6 ayda 1 mutlaka jinekoloğa görünüp vajina pH’ınızı kontrol ettirmenizde fayda var. Gelin hep beraber en çok tercih edilen 2 vajina kokusunu gideren ürünlere göz atalım.

Sebamed Vajina Koku Giderici

Sebamed Vajina Koku Giderici birçok kadının özellikle özel günlerde kullandığı bir üründür. Vajinanın kendisine has bir kokusu vardır. Lakin bazı insanlar bu kokudan rahatsız olarak bu tarz ürünlere yönelim gösterebilir. Sebamed vajina koku giderici aynı zamanda İntim olarak da bilinmektedir. Peki İntim yıkama jeli ne işe yarar?

İntim yıkama jeli vajinadaki kötü kokunun oluşmasını engelleyerek vajinanın dış bölgesinin temizlenmesini sağlamaktadır.

İçerisinde bulundurduğu Bisabolol sayesinde bölgenin yumuşaklığının korunmasında yardımcı olur. Bununla beraber içerisinde silikon ve paraben barındırmaması birçok kadın için tercih sebebi. 

Sebamed vajina temizleme jeli kullananlar özellikle tahriş etmemesinden bahsediyor. Bununla beraber içerisinde renklendirici ve alkolde bulundurmamaktadır.

Retardex Yıkama Jeli

Retardex yıkama jeli genital bölgedeki kokuyu önlemek ve ferahlık hissi veren bir jeldir. İçerisinde Microencapsulated ve E vitamini bulundurmaktadır. Bununla beraber birçok kadının sevdiği bir üründür. Özellikle vajina pH koruması vajina yıkama jellerinde oldukça önemlidir. Retardex eczane Fiyatı ise 200 TL’dir.

Vajina Koku Giderici ÜrünlerVajina Koku Giderici ÜrünlerVajina Kokusunu Güzelleştiren Besinler

Birçok kadın genellikle kızartma ve abur cubur gibi besinler tükettiğinde vajina kokusunun değiştiğinden bahseder. Peki yediğimiz şeyler vajina kokusunu etkiler mi?

Bol miktarda abur cubur, kızartma, paketli gıdalar ve sağlıksız besinler tüketmek vajinanızın pH’ını etkileyebilir. Özellikle yine birçok kadın çok baharat yediğinde vajinasının kokusunun keskinleştiğini belirtiyor.

Vajinanızın kokusu normal bir hale getirmek istiyorsanız daha çok vücudunuzu yormayacak besinler tüketmeniz gerekmektedir. Peki vajina kokusu için ne yemeli?

 • Brokoli
 • Ananas
 • Greyfurt
 • Sebze suyu

Gibi besinler tüketmek vajinanız üzerinde olumlu etki gösterecektir. Vajinanızda geçmeyen bariz bir koku var ise mutlaka doktora başvurun.

Vajina Koku Giderici ÜrünlerVajina Koku Giderici ÜrünlerVajina Kokusu Nasıl Giderilir Bitkisel Çözüm

Vajinada hafif bir koku olması oldukça doğaldır. Bununla birlikte bira, un, tatlı, balık vb. gibi bir kokunun olması vajinanızda bir şeylerin ters gittiği anlamına gelmektedir. 

Birçok kadın doktora gitmeye çekindiği için vajinal kokuya evde çözüm aramaktadır. Öncelikle doktora gitmeniz ve teşhisin doğru bir şekilde konmasını sağlayın. Belirtilerinizi (yanma, kaşıntı, sık idrara çıkma, akıntı rengi ve kokusu) doktora söyleyin.

Genellikle evde yapabileceğiniz en etkili çözümlerden bir tanesi sulandırılmış sirkedir. Gelin hep beraber vajina kokusu nasıl giderilir bitkisel çözüm olarak bir göz atalım.

Vajina Kokusu İçin Sirke

Vajinanın kötü kokusunu gidermek için evde kullanabileceğiniz en iyi malzemelerden bir tanesi kesinlikle sirkedir. Vajina kokusu için sirke herhangi bir hastalığınız yok ise oldukça işinize yarayacaktır. 

Lakin burada kullanacağınız sirkenin doğal sirke olmasına dikkat edin. Doğal sirke bulamazsanız sirke ile aynı oranda su ile karıştırıp da uygulayabilirsiniz.

Öncesinde vajina hassasiyetini ölçmek adına küçük bir bölgede test edin ve daha sonra uygulayın. Bununla beraber okunmuş sirke olmamasına da önem verin.

Her tuvalete yada banyoya girdikten sonra sirkeyi vajinanızın dış kısımlarına uygulayın. Daha sonrasında su ile durulamanızda gerek yoktur. Genital bölgenizi kurulayıp çıkabilirsiniz.

Kaynak: Cemre

Vajina Koku Giderici Ürünler Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum