Yağmurda Kabaran Saçlar için 6 İpucu

scarlett-johansson-hair-sex-and-the-city-street-celebrity-style

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Yağmurlu havalar, söz dinlemeyen ve kabaran saçların en büyük suç ortaklarından. Evden çıkmadan önce disipline soktuğunuz saçların kabarmaması ve hizadan çıkmaması için bir araya getirdiğimiz ipuçlarından faydalanın.

 

  • Bakıma Banyoda Başlayın

Aussie Frizz Miracle

1/6

  • Bakıma Banyoda Başlayın

 

Eğer saçlarınız kabarmaya meyilliyse bakıma ve disipline banyoda başlayın. Söz dinlemeyen saçlar için etkili bir şampuan ve saç kremi ikilisi, güzellik rutininiz için güçlü bir ilk adım.

 

2/6

  • Koruma Kalkanı Kullanın

 

Tıpkı bir şemsiye ya da yağmurluk gibi, saçlarınızın da üzerinde kalkan oluşturacak ürünlere ihtiyacı var. Duş sonrası suya dayanıklı şekillendirici ve koruyucu ürünlerle, ıslanıp yoldan çıkacak saçlarınızı sabitleyin.

 

The Philip Kingsley Weatherproof Hairspray

  • Saçınıza Dokunmayın

The Body Shop Ahşap Tarak

3/6

  • Saçınıza Dokunmayın

 

Saçlarınızı fazla ellemek ve sık dişli bir fırça kullanmak da saçların elektriklenmesine sebep olabilir. Islanan tutamları tekrar düzene sokmak ve şekillendirmek için geniş dişli taraklar tercih edin.

 

4/6

  • Hızlı Kurutun

 

Saçları hızlı kurutmak elektriklenmeye karşı iyi bir önlem. Kendi kendine yavaşça kuruyan saçlarda, saç pulları yönsüz bir şekilde sabitlenerek daha çok kabarmaya sebep oluyor. Bunun için yağmurda ıslanan saçlarınızı yüksek ısı vermeyen, kaliteli bir kurutma makinesi kullanarak kurutmaya özen gösterin. Saç kurutma makinesine erişiminiz yoksa saçtaki fazla suyu gidermek için alternatif yöntemler uygulayın.

 

Braun - Satin Hair 7 Profesyonel SensoDryer

  • Tampon Hareketler Kullanın

Aquis Essentials Celadon Microfiber Hair Towel

5/6

  • Tampon Hareketler Kullanın

 

Yağmurda kaldınız ve saçlarınız ıslandı. Bu durumda saçlarınızın suyunu almak için agresif hareketler kullanmayın. Varsa mikrofiber bir havlu, yoksa kağıt havlu kullanarak tampon hareketlerle suyu emdirin ve saçlarınızın ıslaklığını alın.

 

6/6

  • Yardımcı Taşıyın

 

Yağmur sonrası oluşan nem saç pullarının arasına girerek kabarmaya sebep olur. Ancak saç bakım ürünleriyle mühürlendiğinde, yağmurdan gelen nemli hava saça etki edemez. Bu yüzden yanınızda bir saç bakım spreyi taşıyarak gün içinde saç uçlarını korumaya alın.

 

Toni & Guy Casual Radiating Tropical Elixir

Kaynak: Vogue

Yağmurda Kabaran Saçlar için 6 İpucu Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum