Yazın Lazer Epilasyon Yapılır mı?

Lazer epilasyon son yılların en popüler güzellik trendleri arasında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında ciltlerini tüylerden arındırmak isteyen kadınlar, lazer epilasyon yöntemine başvuruyorlar. Ancak yazın güneşin etkisi altında kalmak, lazer epilasyon işlemi öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktaları ortaya çıkarıyor. Yazın lazer epilasyonu yapılır mı? Hangi koşullar altında yapılabilir? İşte, yazın lazer epilasyonu hakkında bilmeniz gereken her şey.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yaptırılır mı?

Evet, yazın lazer epilasyon yapılabilir. Ancak, işlemden önce ve sonraki birkaç gün boyunca güneşe maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Lazer epilasyon işlemi ciltte bir miktar tahrişe neden olabilir ve bu tahriş güneş ışınları ile temas halinde ciltte ciddi hasarlara yol açabilir. Bu nedenle, yazın lazer epilasyonu yaptırmayı düşünenlerin işlem öncesinde ve sonrasında güneşten korunmaları gerekiyor.

Yazın Lazer Epilasyonu Yapmak için Hangi Koşullar Gereklidir?

Yazın lazer epilasyonu yapmak için öncelikle ciltte bronzlaşma olmaması gerekiyor. Bronzlaşmış ciltlerde lazer ışınları daha derine işleyerek ciltte hasar oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle, yazın lazer epilasyonu yaptırmadan önce güneşlenmek, solaryuma girmek gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Yazın Lazer Epilasyonu Yapmanın Avantajları Hazırlık süreci daha kısa sürer

Yaz aylarında epilasyon yapmak isteyen insanlar için, lazer epilasyonu yapmak daha kolaydır. Epilasyon öncesinde cilt renginizin açık olması gerektiği için, kış aylarında epilasyon yapacak olan insanların önceden bronzlaşmaları gerekebilir. Ancak yaz aylarında cildiniz zaten bronzlaşmış olabilir, bu nedenle hazırlık süreci daha kısa sürebilir.

Ciltteki tüyler daha azdır

Yaz aylarında epilasyon yapmanın bir diğer avantajı, ciltteki tüylerin daha az olmasıdır. Sıcak havalar nedeniyle, birçok insan kıyafetlerini hafifletmek isteyecektir. Bu nedenle, daha az tüylerin bulunması insanlar için daha rahat bir seçenek haline gelebilir.

Epilasyon sonrası iyileşme süreci daha hızlıdır

Lazer epilasyonu yaptırdıktan sonra, ciltte kızarıklık, kaşıntı ve benzeri birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Ancak yaz aylarında lazer epilasyonu yaptırdığınızda, cildinizin daha hızlı iyileşebileceği için bu sorunları daha az yaşayabilirsiniz. Sıcak havaların cildinizi serinletmesi, ayrıca iyileşme sürecini hızlandırabilir.

Esteasil Lazer Epilasyon Merkezi, erkek lazer epilasyon uygulamaları 5-10 dk sürmekte olup, 6-8 seansları arasında bu bölgedeki tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Esteasil’in profesyonel lazer epilasyon uzmanlarının yapmış olduğu kıl ve cilt tipi analizleriyle, ten ve tüy yapınıza en uygun buz lazer epilasyon cihazı ve alexandrite lazer cihazı tercihinde bulunabilirsiniz.

Kaynak: Cemre

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır mı? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum