Yozgat’ta gezilecek yerler

Yozgat denilince aklınızda 2 caddesinden ibaret küçük bir şehir mi beliriyor? İşte sizleri yanıltacak Yozgat’ta gezilecek yerler için 5 güzel alan tavsiyemizle karşınızdayız. Artık Yozgat hafta sonları gezebileceğiniz bambaşka bir il olarak karşınıza gelecek. Türkiye’nin gözde şehirlerinden Yozgat’ta gezilecek 5 yer ile karşınızdayız.

KENT PARK

Kent park

Kent Park Yozgat’ın meşhur parkıdır. Genelde daha çok gençlerin gidebileceği bir yer olarak tanımlanır. Yürüyüş olsun spor aktivitesi olsun her tür spor dalına uygun bir park olarak dizayn edilmiştir. Parkın içinde ziyarete gelenleri bekleyen çok hoş bir bir kafe de mevcut. Özellikle Ramazan aylarının da olmazsa olmazı olan Kent Park’ta hiç iftar açmayı denediniz mi? Eğer denemediyseniz bu özel ayda birlik ve beraberlik içinde bu zevki tatmanızı şiddetle öneriyoruz.

Nasıl gidilir?

  • Şehir merkezinden sonra 26 dakika mesafededir. Özel araç dışında gidiş bulunmuyor.

çamlık

Çamlık

Yozgat ilimizde bulunan ilk milli parkımız olarak tanımlanıyor. Koskocaman yeşillikleri bulunan ve aynı zamanda piknik alanı olan bir mekan olarak bilinir. Aile olsun arkadaş olsun herkesin gidebileceği büyük bir park alanıdır. İçerisinde bulunan tahtadan yapılma köprüsünde daha önce fotoğraf çekinmiş miydiniz? Arkaya aldığı muhteşem su manzarası ile burada fotoğraf çekinmenizi tavsiye ederiz.

Nasıl gidilir?

  • Şehir merkezine 5 km mesafede bulunan Çamlık’a özel araç ile ulaşım mümkün.

Spor vadisi

Spor vadisi

Spor Vadisi Yozgat ilinde yeni açıldı. Ortalama 3 yıl kadar oldu. Oldukça büyük bir göl manzaralı olan Spor Vadisi Yozgat il merkezinin biraz dışında kalmaktadır. Ek olarak parkın içinde yüzme kursları hizmet vermektedir. Spor Vadisi’nin en göze gelen özelliği ise koskoca vadinin bir yürüyüş parkurunun içerisinde yer almasıdır. İsmini de buradan alan Spor Vadisi içinin ve dışının ağaçlarla kaplı olmasıyla adeta görsel bir şölen yaratıyor.

Nasıl gidilir?

  • Özel aracınız ile konum kurarak ulaşım mümkündür.

Kazankaya kanyonu

Kazankaya Kanyonu

Kazankaya Aydıncık İlçesi’nde yer alan bir kasabadır. Kazankaya Kasabası’nın tarihi buram buram yansıtan güzelliği gelenleri adeta mest etmektedir. İçerisinde yer alan Kazankaya Kanyonu fotoğraf severlerin uğrak merkezidir. Her yıl özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Kazankaya Kanyonu’nun etrafı dev taşlarla çevrilidir. Kanyonu biraz yürüyüşle keşfetmeye başladığınızda yakından küçük kayaların içerisinde kalan kısmına varacaksınız.

Nasıl gidilir?

  • Yozgat Aydıncık ilçesinde yer almaktadır. Buraya özel araç dışında gitmeniz çok zordur.

sarıkaya kaplıcaları bankalar kurulu

Sarıkaya Kaplıcaları Bakanlar Kurulu

Tam bir kültür portalı olarak geçen Sarıkaya Kaplıcaları Bakanlar Kurulu, Yozgat’ın termal kaplıcalarında ilk sırada yer alıyor. Ayrıca tarihi Sarıkaya Roma Hamamı’nın önünde bir kare fotoğraf çekinmek istemez misiniz? Sizin için yukarıya bir adet görsel bırakıyoruz. Bu harika yeri ziyaret edip kaplıcalarından yararlanmanızda fayda var.

Nasıl gidilir?

  • Yozgat Sorgun ilçesinden Yenifakılı Tren İstasyonu’ndan ulaşım mümkündür.

Kaynak: Cemre

Yozgat’ta gezilecek yerler Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum