Bedri Rahmi Koyu nerede? Satıldı mı?

Bedri Rahmi Koyu, sessiz ve bol oksijenli yer arayanlar için oldukça ideal bir koy. Muğla’nın Dalaman ilçesinde yer alan Bedri Rahmi Koyu kısa zamanda birçok insanın ilgini çekti. Şimdilik 12 ada turları ile görülmesi mümkün olsa da, yine oldukça kalabalık.

Bedri Rahmi koyu nerede? Satıldı mı?Bedri Rahmi koyu nerede? Satıldı mı?Neden Bedri Rahmi Koyu?

Bedri Rahmi Eyüboğlu koyu pandemiden sonra dikkatleri üzerine çekmiş ve ilgi odağı olmuştur. Eyüboğlu’nun kendisi 1974 senesinde bu koya gelmiştir. Burada kendisinden bir parça bırakmak istemiş ve büyük bir taşın üstüne resim çizmiştir. Bu resim balık çerçeveli ama içerisinde 6 hayvanın var olduğu bir resimdir. Eyüboğlu’ndan önce Taşyaka olarak anılan bu koy sonrasında bu resim sayesinde Bedri Rahmi Eyüboğlu koyu olarak geçmektedir.

Bununla birlikte bu koyda kayaların üzerinde olan oyma mezarların var olması, ilgiyi daha da üzerinde toparlamaktadır. Bu mezarların milattan önce 350’li yıllara ait olduğu düşünülüyor. Aynı zamanda bu mezarların varlığı o bölgede bir hayat olduğunun da işaretidir. Özellikle Cryo şehrinin burada olduğu düşünülüyor.

Girişi tamamen ücretsiz olan Bedri Rahmi koyunda yukarıda bahsettiğimiz mezarlar Antik Likya Kral Mezarları’dır. Bu mezarlar sayesinde bu koy dünyaca ünlü bir nam salmaıştır. Bu mezarlara dik patinaları aşarak görebilirsiniz.

Bedri Rahmi Koyu satıldı mı?

Koy 2015 senesinde ihaleye sunulmuştur. İhalenin kazananı ise Hüseyin Gülen oldu. Gülen’im Dalaman sevgi yolunda faaliyette olan bir işletmenin sahibi olduğu biliniyor. Aynı zamanda Hüseyin Gülen Bedri Rahmi Koyu için toplamda 900 bin TL ücret ödediği bilinmektedir.

Bedri Rahmi Koyu nerede?

Sakin ve huzurlu bir koy arıyorsanız tercihinizi Taşyaka koyu olarakda bilinen Bedri Rahmi Koyundan yana kullanabilirsiniz. Bedri Rahmi Koyu Muğla Dalaman’da yer almaktadır.

Kaynak: Cemre

Bedri Rahmi Koyu nerede? Satıldı mı? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum