Hamburg Gezilecek Yerler

Son Almanya seyahatimde Bremen’den sonraki durağım Hamburg olmuştu. Hamburg, farklı bir havaya sahip enteresan bir şehir. Alışılagelen “old town” havasından ziyade, daha hareketli bir metropol atmosferine sahip. Hem modern hem de tarihi bir şehir Hamburg. Kasım ayında ziyaret etmeme rağmen hava oldukça soğuktu, ancak donmama rağmen kışın en çok yakıştığı şehirlerden biri olduğunu düşünüyorum.

İçindekiler

 • Hamburg’un Doğası ve Limanı
 • Hamburg’un Tarihi ve Mimarisi
 • Hamburg Gezilecek Yerler – En Sevdiklerim
 • Hamburg Gezilecek Yerler – Yapılacaklar
  • Hamburg’da Konaklama
  • Hamburg’da Yeme İçme
  • Hamburg’da Ulaşım
  • Hamburg’da Genel Giderler

Hamburg’un Doğası ve Limanı

Hamburg’u diğer Alman şehirleri ile kıyasladığımızda kesinlikle doğayla daha iç içe olduğunu söyleyebilirim. Hamburg’un en sevdiğim yanı, tam bir liman şehri olması. Yani dört bir yanı suyla çevrili. Orta Avrupa’nın en büyük nehirlerinden olan Elbe gerçekten muhteşem. Alster Gölü’ne de bayıldım çünkü gölün çevresinde yapılabilecek çok şey var. Hoş bir restoranda lezzetli bir balık sandviçi “fischbrötchen” yerken gün batımını izleyebilir, gölün çevresindeki parkurda bisiklete binebilir ya da yürüyüş yapabilirsiniz. Hamburg limanı da gördüğüm en güzel limanlardan biri!

Hamburg’un Tarihi ve Mimarisi

Şehirde ayrıca tarihi sokaklar ve yapılar, kırmızı tuğladan yapılmış binalar, depolar, tarihi kanallar bulunuyor. Cremon, Deichstrasse, Peterstrasse, Bäckerbreitergang, Reimerstwiete gibi sokaklar, Hamburg’un en güzel eski sokakları arasında yer alıyor.

Hamburg Gezilecek Yerler – En Sevdiklerim

Hamburg gezilecek yerler listesiYer Tür Hamburg Limanı Doğa Hamburg Belediye Binası Tarih Nikolaifleet Doğa Eski Elbe Tüneli Tarih Planten Un Blomen Doğa Hamburg kahvelerini keşfet Yemek Hamburg Gezilecek Yerler – Yapılacaklar Yer Tür Kennedy Köprüsü Doğa Hamburg Kiliseleri Tarih Hamburg Balık Pazarı Yemek Schanzen Park Doğa Stadtpark Doğa Hamburg tarihi sokaklarını keşfedin! Tarih Hafen City (Liman Şehri) Doğa Speicherstadt (Ambar Şehri) Tarih Miniatur Wunderland Hamburg Eğlence Jungfernstieg Caddesi Alışveriş Alster Gölü Doğa Ohlsdorf Mezarlığı Tarih Hamburg’da Konaklama

Hamburg’da konaklama konusunda birçok farklı seçeneğiniz bulunuyor. Şehir merkezindeki oteller genellikle daha pahalıdır, ancak ulaşımı kolaydır. Daha uygun fiyatlı konaklama seçenekleri için banliyö bölgelerini tercih edebilirsiniz. Bu bölgelerde genellikle daha uygun fiyatlı oteller ve hostel’ler bulunur. Ortalama bir konaklama gecelik 60 euro civarındadır.

Hamburg’da Yeme İçme

Hamburg’da yeme içme konusunda çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Alman mutfağının yanı sıra, dünya mutfaklarından da lezzetler bulabilirsiniz. Balık sandviçi “fischbrötchen” denemenizi öneririm. Ortalama bir yemek maliyeti 20 euro civarındadır.

Hamburg’da Ulaşım

Hamburg’da ulaşım genellikle toplu taşıma ile sağlanır. Toplu taşıma ağı oldukça gelişmiştir ve şehrin hemen hemen her noktasına ulaşabilirsiniz. Ortalama bir günlük ulaşım maliyeti 10 euro civarındadır. Hamburg Kart alarak ulaşım maliyetini düşürebilirsiniz.

Gün Hamburg Kart Fiyatı 1 10,50 eur 2 19,90 eur 3 25,90 eur 4 34,50 eur 5 41,90 eur Hamburg’da Genel Giderler

Önerilen günlük bütçe, konaklama dahil 90 euro civarında olabilir. Bu bütçe, hostel’de konakladığınızı, önerdiğim yeme içme önerilerini uygulayıp, toplu taşıma kullandığınızı varsayarak belirlenmiştir. Bütçe tavsiyelerime uyarak bu rakamı aşağı çekebileceğiniz gibi, daha konforlu konaklama ve restoranda yeme içme gibi seçeneklerle günlük bütçenizin siz fark etmeden tavan yapabileceğini unutmayın.

Hamburg, zengin tarihi ve doğal güzellikleri ile keşfetmeyi bekleyen bir şehir. Her anı dolu dolu geçirebileceğiniz bu büyülü şehirde, keyifli vakit geçireceğinize eminim. Yolunuz düştüğünde, listede yer alanları ziyaret etmeyi unutmayın. Sana bayıldım Hamburg! Yeniden görüşeceğiz…

Kaynak: Cemre

Hamburg Gezilecek Yerler Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum