"> " /> "> " /> " />

Op. Dr. Zafer Beken vefat etti

Medical Point Hastaneler Kümesi İdare Heyeti Lideri Op. Dr. Zafer Beken vefat etti.

Vefat ile ilgili basın açıklamasında bulunan Medical Point Hastaneler Kümesi İdare Konseyi Üyesi ve CEO’su Veysi Kubba, “30 yıllık dostumu, ağabeyimi, kardeşimi, ortağımı, hayatta en kıymet verdiğim insanı kaybetmenin derin hüznü içindeyim. Vizyonu ve liderliğiyle kümemizi her vakit yücelten, ileriye taşıyan, Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal kalkınmasında çok büyük katkıları olan bir insandı. Fikir başkanlarımızdan, insanlığı, hayırseverliği ve dostluğuyla hepimizin kalbinde yer etmiş Op. Dr. Zafer Beken’i kaybettik. Onun unsurlarını, projelerini, tutkularını yaşatmaya devam ettirmeye kelam veriyoruz” dedi.

Op. Dr. Zafer Beken, 1962 yılında Ordu’da doğdu. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinden birincilikle mezun olduktan çabucak sonra tıpkı üniversitenin Göz Hastalıkları Kliniğinde uzmanlık eğitimine başladı. Yıllarca on binlerce beşere sıhhat hizmeti verdiği Batman’da bir periyot devlet hastanesi başhekimliği vazifesinde de bulunmuştu. Bu yıllarda ameliyat esnasında bir hastasından aldığı virüs sonrası karaciğer yetmezliği tablosu ile geldiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde, karaciğer nakli oldu. Bu süreçte İzmir’deki sıhhat bölümünü tanıma fırsatını buldu. Güzelleşmesine müteakip, ortağı Veysi Kubba ile birlikte İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin en büyük özel hastanelerinden birisi olan Medical Point Hastanesinin kuruluş çalışmalarını yürüttü. Hastane 2011 yılında açıldı ve günümüze kadar milyonlarca hastaya sıhhat hizmeti verdi.

Op. Dr. Zafer Beken, hala İzmir İktisat Üniversitesi Tıp Fakültesi Medical Point Hastanesi olarak çalışmalarına devam eden kuruluşun idare şurası başkanlığını yapmaktaydı. Op. Dr. Zafer Beken için yarın 12.00-12.30 ortasında İzmir İktisat Üniversitesi Medical Point Hastanesi önünde merasim düzenlenecek. Cenazesi, merasimin akabinde Beşikçioğlu Camii’nde öğlen namazını müteakip Doğançay Mezarlığı’na defnedilecek.

Kaynak: Cemre

Op. Dr. Zafer Beken vefat etti Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum