Sarı Röfle Modelleri

Röfle işlemi günümüzde en çok tercih edilen saç boya işlemlerinden bir tanesidir. Özellikle güzel ve kaliteli boyalarla yapılan sağlıklı röfle işleminin sonuçları da oldukça tatmin edicidir. Sarı röfle modelleri günümüzde birçok kuaförün kaliteli bir şekilde yaptığı bir modeldir. Bu röfle modelinin birçok farklı seçeneği mevcuttur. Cilt alt tonunuza uygun olacak bir şekilde açık sarı röfle ya da soğuk sarı saç röfle işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Cilt alt tonunuzu bilmiyorsanız ya da hangi sarı tonunun size uygun olacağını bilmiyorsanız öncesinde kuaförünüzle görüşüp size uygun olacak sarı tonunu belirleyebilirsiniz. Bu sayede hem daha profesyonel bilgi almış hem de size yakışacak en uygun sarı tonunu belirlemiş olursunuz.

Kimler Sarı Röfle Modelleri Yaptırabilir?

Sarı renginden hoşlananlar ve saçlarında değişiklik yaptırmak isteyen herkes sarı röfle yaptırabilir. Sarı röfle saç modelleri yaptırmak için herhangi bir kişi kısıtlaması yoktur. Sizin cilt tonunuza uygun olacak sarı tonunu seçmek çok daha uygun olacaktır. Saç boyama işlemini yaptıracağınız zaman seçeceğiniz ton oldukça önemlidir. Özellikle sarı röfle modelleri işlemi diğer tüm boyalara oranla akma işlemini en az gerçekleştiren bir saç modelidir. Bu yüzden bu saç rengini senelerce taşıyacağınızı düşünerek doğru bir renk seçimi yapabilirsiniz.

  • Sıcak Tonda Sarı Röfle: Sıcak tonda sarı röfleler daha çok altın rengine yakın olan ton olarak düşünülebilir. Sıcak tonları buğday ve açık tenliler rahatlıkla tercih edebilir. Doğru bir eşleşme yapmak gerekirse sıcak sarı tonlarını daha çok sıcak cilt tonuna sahip olan kişiler tercih edebilir. Sarı röfle modelleriözellikle sıcak tonlarda yaz aylarında çok sık tercih edilmektedir. Çünkü bu sıcak tonlar güneşin vurması ile birlikte oldukça şık ve doğal bir görünüm kazanacaktır.
  • Platin Tonlarda Sarı Röfle: Platin sarı röfle modelleri en çok tercih edilen bir tondur. Platin sarı renginin başlı başına dikkat çeken bir yapısı vardır. Özellikle yoğun platin sarı röflesi kişi oldukça bir hava katar. Röfle işlemi sonrası saçları şekillendirmek de platin tonunu göstermenin en iyi yollarından bir tanesidir.
  • Soğuk Tonda Sarı Röfle:Soğuk tonda sarı röfle modelleri gümüş ya da daha çok platine yakın soğuk renkler olarak düşünülebilir. Soğuk tonda sarı röfleler daha çok buz sarısı olarak söylenebilir. Buton daha çok beyaz tenlilere ve soğuk alt tonlu kişilere yakışacaktır. Aynı şekilde soğuk tonlar esmerlere de çok hoş bir hava katar.

Soğuk sarı röfle modelleri kullanıldığı zaman düzenli olarak bakım yapmak gereklidir. Çünkü buton zamanla daha çok açılabilir. Eğer ki uzun süre soğuk tonlu bir sarı röfle istiyorsanız düzenli olarak bakım yaptırmanız gerekecektir.

Küllü kumral sarı röfle modelleri de çok sık tercih edilen modellerden bir tanesidir. Koyu saç diplerine sahip kişilerde küllü kumral ile çok daha doğal bir görüntü elde edilebilir. Aynı zamanda küllü sarı tonları yansıma yapacağından çok hoş bir görüntü oluşur.

Siyah Saça Sarı Röfle Yapılır Mı?

Birçok kadının en merak ettiği konulardan bir tanesi olan siyah saça sarı röfle işlemi oldukça riskli bir işlemdir. Çünkü siyah saç zor açılan bir saç rengidir. Yanlış işlem sonucu saç tamamıyla yanabilir ya da kopabilir. Bu yüzden siyah saçlara sahipseniz ve sarı röfle yaptırmak istiyorsanız evde yapmak yerine profesyonel birinden yardım almak daha doğru olacaktır. Siyah saça sarı röfle modelleri doğru bir teknik ve uygulama ile yapıldığı takdirde oldukça güzel ve doğal bir sonuç elde edilebilir.

Sarı Röfle Saç Modelleri Bakımı

 Sarı röfle modelleri oldukça bakım isteyen saçlardan bir tanesidir. Soğuk ton ya da sıcak ton olması fark etmeksizin sarı rengi sıklıkla bakım isteyen bir saç rengidir. Özellikle sarı röfle işlemini yaptıracağınız zaman evinizde mutlaka kuaförünüzün önereceği bir adet mor şampuan bulundurmanız gerekmektedir. Sarı rengi çiğleşip turuncumsu bir renge dönüşebilir. Bunu gideren en iyi bakım ürünü de mor şampuanlardır.

Sarı röfle rengini tutturmak emek ister. Bu süreçte saçlar birden fazla işlem göreceğinden dolayı saç yapısı sertleşip kuruyabilir. Bu yüzden röfle işlemi sonrasında saçlara uygulanacak kremler ve duş sonrası bakım yağlarını aksatılmamak önemlidir.

Kaynak: Cemre

Sarı Röfle Modelleri Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum