Alessandro Michele'nin Vedasından Kendall Jenner'ın Sokak Stiline Haftanın Moda Haberleri

Alessandro Michele'nin vedasından Kendall Jenner'ın sokak stiline, geçtiğimiz günlerde moda dünyasının radarına takılan haberleri derledik.

 

  • Raf Simons Markasını Kapatıyor

Fotoğraf: Go Runway

1/6

  • Raf Simons Markasını Kapatıyor

 

Geçtiğimiz günlerde Raf Simons tüm moda dünyasını şaşırtan bir açıklamayla markasını kapatacağını duyurdu. 1995 yılında, henüz bir mobilya tasarımcısı ve stajyerken kurduğu markasıyla, kısa sürede ikon statüsüne erişen Simons bir Instagram gönderisiyle duygularını paylaştı: 'Şimdiye kadar başardıklarımız için kelimeler yetersiz. Ekibimin, basının, arkadaşlarımın, ailemin, fanlarımızın ve sadık takipçilerimizin desteğine minnettarım. Vizyonumuza ve bana inandığınız için çok teşekkür ederim.'. Ancak merak etmeyin, Raf Simons'un markasına veda etsek de kendisine etmiyoruz. Tasarımcıyı Ocak 2023'te, 2020'den beri eş-kreatif direktörlük yaptığı Prada erkek defilesinde tekrar göreceğiz.

 

2/6

  • Bottega Veneta'nın Gaetano Pesce İmzalı Sandalyeleri Satışta

 

Bottega Veneta'nın 2023 İlkbahar/ Yaz defilesinde kıyafetler kadar çok haber olan bir detay daha vardı: Markanın defile dekoru ve Gaetano Pesce imzalı sandalyeler. Dünyadaki çeşitliliğe ithafen hazırlanan ve İtalyanca da 'Nasılsın?' anlamına gelen 'Come stai?' isimli koleksiyonda 400 parça bulunuyor ve hepsi birbirinden farklı. Şimdiyse bu çok konuşulan sandalyeler satışa çıkıyor. 30 Kasım- 4 Aralık tarihleri arasında, Design Miami'de görücüye çıkan koleksiyonun tanıtımında ise Kate Moss yer alıyor. Fuarda görebileceğiniz ve aynı zamanda satın alabileceğiniz sandalyelere Bottega Veneta'nın web sitesinden de ulaşılabiliyor.

 

 

  • The North Face İkonları Yeniden Yorumluyor

 

3/6

  • The North Face İkonları Yeniden Yorumluyor

 

Outdoor kimliğini şehir hayatıyla buluşturan The North Face, ikonik silüetlerini en gelişmiş teknolojilerle, performans geliştirmeye odaklanarak yeniden yorumluyor. Teknik olarak en gelişmiş entegre giyim koleksiyonu olan Icons RMST, zorlu hava koşullarında Himalaya’dan Antarktika’ya uzanan bir keşif macerasında size eşlik etmek üzere tasarlanmış. Icons RMST koleksiyonu 90'ların başında yaratılan Nuptse Mont, Himalayan Parka ve Denali Mont gibi ikonik stillerin orijinal tasarım amacına sadık kalarak The North Face severleri adeta bir zaman yolcuğuna çıkarıyor.

 

4/6

  • Kendall Jenner'ın Çok Konuşulan Sokak Stili

 

Kendall Jenner, sokağı bir podyuma çevirmek konusunda oldukça başarılı. Kaldırımda ufak bir yürüyüş nasıl bir moda şovu haline gelir? Cevabı Kendall'ın stilinde buluyoruz. Süper modelin kombinasyonu Bottega Veneta imzası taşıyor. Markanın 2023 İlbahar/ Yaz koleksiyonundan bir görünüm tercih eden Kendall, kazak ve mikro şort ikilisiyle çabasız şıklık dersi veriyor. Bottega Veneta'nın son sürüm 'It' çantası olan ve heykelsi sapıyla göz dolduran Sardine Bag Kendall'ın sokak stilinin çıtasını yükseltirken ayçiçekleriyse bu cool ve çabasız şıklığa sıcak bir dokunuş katıyor.

 

 

  • Kaia Gerber Slash Bag Kampanyasının Başrolünde

 

5/6

  • Kaia Gerber Slash Bag Kampanyasının Başrolünde

 

Alexander McQueen'in ikonik Knuckle ailesinin yeni çantası The Slash Bag için hazırlanan kampanyanın başrolünde Kaia Gerber yer alıyor. Glen Luchford’un yönettiği çekimlerde insan ve teknoloji arasındaki birlikteliğe vurgu yapılırken, Kaia fütüristik bir manzara içinde insan duygularını keşfe çıkıyor.

 

 

6/6

  • Alessandro Michele'nin Gucci'ye Vedası

 

Vedalarla dolu bir hafta diyebilir miyiz? 20 yılı aşkın bir süredir Gucci evinde ikamet eden Alessandro Michele, yaklaşık 8 yıllık kreatif direktörlük titrinin ardından markayla yollarını ayıracağını açıkladı. Başa geçtiği sürede Gucci demografisini genişleten ve yeni bir kimlik yaratan Michele, oldukça başarılı sonuçlar veren bu sürecin ardından ailem ve evim dediği Gucci'ye veda ediyor. Değişim rüzgarları esen Gucci için Kering'in istediği vizyonsa merak konusu. Bakalım Michele'nin veliahtı kim olacak ve özgürlük rüzgarıyla hareket etmeyi öğütleyen tasarımcının yeni macerası onu nereye götürecek?

 

Kaynak: Vogue

Alessandro Michele'nin Vedasından Kendall Jenner'ın Sokak Stiline Haftanın Moda Haberleri Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum