Asuman Dabak Kimdir?

Asuman Dabak kimdir? İlk dizi oyunculuk deneyimini Örümcek dizisi ile gerçekleştiren 52 yaşındaki oyuncu Asuman Dabak hakkında merak edilen soruları biriktirmeye devam ediyor. Manisalı oyuncu bir zamanlar Ümit Birsel ile evliydi. Lakin 2014 senesinde son vermişlerdir. Sempatik oyuncuya yakından göz atalım.

Asuman Dabak Kimdir? Kısaca Tanıyalım…

Tatlı Hayat dizisinde Menekşe karakteri ile kendisine kocaman bir kitle elde etmeyi başaran Asuman Dabak çok küçük yaşlardan itibaren tiyatrodadır. İlk profesyonel tiyatroculuğu ise 1993 yılında Bahçelievler Belediye Tiyatrosu’nda gerçekleşmiştir. Asuman Dabak’a detaylı bir şekilde bakmadan önce kısaca bir göz atalım.

  • Doğum Tarihi: 1 Şubat 1970
  • Yaşı: 52
  • Nereli: Manisa
  • Burcu: Kova
  • Boyu: 1.65
  • Kilosu: 59
  • Meslek: Oyuncu, Tiyatrocu

Bilgilerimiz sizde merak uyandırdıysa gelin hep beraber yakından Asuman Dabak hakkındaki detaylara bir göz atalım. Keyifli okumalar.

Asuman Dabak Ne Zaman Doğdu?

Hakan Dabak’ın kız kardeşi olan Asuman Dabak 1 Şubat 1970 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Asuman Dabak Kaç Yaşında?

1 Şubat 1970 tarihinde dünyaya gelen Asuman Dabak biz yazımızı yazarken 52 yaşındadır.

Asuman Dabak Burcu

Almanya, İngiltere ve İzmir’de birbirinden harika tiyatro okulları kuran Asuman Dabak kova burcu kadınıdır. Kendisi kova burcunun güzelliğini ve başarısını üzerinde taşımaktadır.

Asuman Dabak Nereli?

Asuman Dabak Manisalıdır. Lakin aslen nereli olduğuna dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Asuman Dabak Ne Okudu?

Asuman Dabak’ın Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunu olduğu bilinmektedir.

Asuman Dabak Nerede Yaşıyor?

İngiltere’de tiyatro eğitimi vermeye başlayan Asuman Dabak’ın uzun bir süre İzmir Karşıyaka da oturduğu bilinmektedir. Lakin biz yazımızı yazarken kendisi İstanbul’dadır.

Asuman Dabak Boyu

2007 Afife Tiyatro Ödülleri ve 7. Lions Tiyatro Ödülleri olmak üzere toplamda tiyatro yöneticiliğine 2 ödül alan başarılı oyuncu 1.65 boyundadır.

Asuman Dabak Kilosu

Mankenleri aratmayacak fiziğe sahip olan Asuman Dabak boyuna orantılı olarak 59 kilodur. 

Asuman Dabak Hangi Dizlerde Oynadı?

Ezra, Kara Melek, Örümcek, Hayat Bağları, Ayda, Tatlı Hayat, Hürrem Sultan, Dayı, Şans Kapıyı Kırınca, Erkek Tarafı, Tövbe, Adem’in Trenleri, Yalancı Romantik, Süper Babaanne, Haneler, Ah Kalbim, Kâğıt, Herkes mi Aldatır? Pis Yedili, Nuri, Kurtuluş Son Durak. Seni Seviyorum Adamım, Günebakan, Burçlar, Sil Baştan Kaynanam, Mükemmel Eşleşme, Ege’nin Hamsisi, Tutunamayanlar, Cumhur Cemaat, Leyla ile Mecnun ve Keloğlan.

Asuman Dabak Evli Mi?

Asuman Dabak’ın çocukluktan beri Ümit Birsel’e hayran olduğu bilinmektedir. Hatta kendisi Ümit Birsel’e çocukluktan aşıktır. Çift 2005 yılında evlenmiştir. Burada aşklarının meyvesi olarak Tuğberk Birsel dünyaya geldi. Lakin her ne kadar nikah şahitliğini güzeller güzeli Türkan Şoray üstlense de çift 2014 senesinde ayrılma kararı aldı.

Asuman Dabak’ın Kullandığı Sosyal Medya Hesapları

Asuman Dabak Kimdir? Yazımızı okumayı bitirdiyseniz, şimdi sizler için Asuman Dabak’ın kullandığı resmi sosyal medya hesaplarını derledik. Aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarından Asuman Dabak’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Cemre

Asuman Dabak Kimdir? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum