Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi ürolog tarafından takip edilmesi gereken bir durumdur. Nedeninin belirlenmesi ve tedavisinin de ona yönelik olması gerekmektedir. Her 5 erkekten en az 2’sinde erken boşalma durumu vardır. Dolayısıyla bu utanılacak bir şey değildir. Gelin hep beraber erken boşalmanın tedavileri nelermiş göz atalım. 

Erken Boşalma TedavisiErken Boşalma TedavisiErken Boşalma Tedavisi

İçindekiler

 • Erken Boşalma Tedavisi Nedir?
  • Yap ve Dur Tekniği
  • Sıkıştırma Tekniği
  • Prezervatif Kullanımı
  • Kegel Egzersizleri
  • Anestezik Krem Kullanımı
  • İlaç Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi Nedir?

Erken boşalma her ne kadar utanılacak bir sorun gibi düşünülsede aslında tıbbın yakından ilgilendiği bir konudur. Her 5 erkekten en az 2’sinde bu sorun görülebilmektedir. Erken boşalma tedavisi kişiye özgü olabilmektedir. Dolayısıyla bir üroloğa görünüp sorunu kesin bir şekilde halledebilirsiniz. Aşağıda erken boşalmanın tedavilerini kısaca maddeler halinde derledik.

 • Yap-Dur Tekniği
 • Sıkıştırma Tekniği
 • Prezervatif Kullanımı
 • Kegel Egzersizleri
 • Anestezik Krem Kullanımı
 • İlaç Kullanımı

Gelin hep beraber tüm bu tedavilerin detaylarına göz atalım. 

Yap ve Dur Tekniği

Bu tekniğin amacı kişinin geç boşalmasını sağlamasına imkan vermektir. Kişi eli ile mastürbasyon yaptığında belli aralıklı süre vermelidir. Örneğin 5 defa yapıp 3 saniye beklemelidir. Bunu günlerce tekrarlamalıdır. 

Tekniği yaparken erkeğin duygularını tanıması hedeflenir. En iyi sonucu almak istiyorsanız bir üroloğun takibinde yapmanız en iyisi olacaktır. Pes etmemeniz gereken ve sabır gerektiren bir iş olduğunu unutmayın.

Sıkıştırma Tekniği

Bu tekniğin sonucunda erkek boşaldıktan sonraki hislerini tanıyacak ve boşalmayı nasıl kontrol etmesi gerektiğini öğrenecektir. Bu tekniğin en büyük avantajı, partnerin yardımına ihtiyaç duymadan erkeğin kendisi tarafından yapılabilmesidir.

Bunun için mastürbasyon veya cinsel ilişki yoluyla penisi uyarmalı ve boşalma olacağını hissettiğinde durup penisin başına baskı uygulamalıdır. Üretrayı kapatıp 3-4 saniye baskı uygulamalısınız. Bu teknik sizi acı yada ağrı vermemelidir ama rahatsız edici bir his uyandırabilir. Bu teknik arka arkaya en fazla 5 kez tekrarlanmalıdır.

Penisin başına baskı yapmak istemiyorsanız penisin taban kısmınıda sıkıştırabilirsiniz. Genellikle erken boşalıyorum tedavisi olarak en çok tercih edilen yöntemdir. 

Prezervatif Kullanımı

Prezervatif kullanımı hissizleşmenizi sağlar. Lakin herkeste bu teknik işe yaramayabilir. Dolayısıyla penisinize uygun olan bir prezervatif seçip deneyebilirsiniz. Prezervatif hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. 

Kegel Egzersizleri

Kegel egzersizi genellikle idrar kaçıran kişiler için uygulanan bir yöntemdir. Lakin erken boşalma tedavisinde de büyük rol oynamaktadır. Kegel egzersizleri, pelvik bölgede ve üretranın çevresinde yer alan kas grubu olan pelvik taban kaslarınızı güçlendirmenizi sağlar. Bu kaslar güçlendiğinde, erkek boşalmayı daha fazla kontrol edebilir. Aşağıda kegel egzersizini en doğru şekilde nasıl yapacağınızı derledik.

 • Mesanenizin tamamen boşaldığından emin olun.
 • Sanki idrarınız varmış gibi 5 saniye boyunca güçlü bir şekilde pelvik kaslarınızı sıkın.
 • Bırakın ve 5 saniye bekleyin. Bu adımları hergün 10 defa tekrar edin.

Anestezik Krem Kullanımı

Anestezik kremler penisin hassasiyetini azaltmaya yardımcı olur. Böylece cinsel ilişki süresi uzar ve erkek erkenden boşalmaz. Bu kremlerin mutlaka doktor tarafından önerilmesi ve ilişkiden yaklaşık 10-15 dakika önce uygulanması gerekmektedir.

Lakin anestezik krem kullanımından sonra birçok erkek ilişki sonrası aldığı zevkin de azaldığını ifade etmektedir. Çok sık kullanılmaması gereken bir yöntemdir. Bu yöntem ise Erken Boşalıyorum ne Yapabilirim yorumlar üzerinde en çok bahsi geçen yöntemdir. 

İlaç Tedavisi

Bazen erken boşalma psikolojik nedenlerden ötürü olabilir. Bunlara örnek yetersizlik hissi, performans kaygısı, çocukluk travması gibi. Böyle durumlarda psikiyatra giderek durumu bildirebilirsiniz. 

Kaynak: Cemre

Erken Boşalma Tedavisi Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum