Lacivert Hangi Renkle Kombinlenir?

Renk, modadan grafik tasarıma, dekorasyondan baskıya kadar hayatımızın pek çok alanında önemli bir rol oynuyor. Günlük hayatta gözümüze güzel görünen pek çok şeyin arkasında renklerin uyumu vardır. İster kasıtlı olsun ister olmasın, renk uyumu zevk algımızı önemli ölçüde etkileyebilir. Bu nedenle insanlar renk uyumunu sağlamaya çalışırlar. Kimileri sabah yola çıktıklarında kıyafetlerini renk uyumu ile eşleştirmeye çalışırken, kimileri de iş dünyasının tüm beğenisini kazanacak kartvizitler tasarlamak için renklerin uyumunu kullanır. Yazımızın devamında lacivert renge uyan renkler nelerdir? Lacivert hangi renk ile kombinlenir? Gibi soruların ve daha fazlasının cevabına erişim sağlayabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Lacivert ile Uyumlu Olan Renkler Nelerdir?

Lacivert rengi ile en çok uyumlu olan renkler şu şekilde sıralanabilir:

Camgöbeği

Sarımsı-yeşil

Kahverengi

Gri

Açık sarı

Turuncu

Kırmızı

Beyaz

Camel tonları

Taba

Mint yeşili

Krem

Pudra

Pembe

Bordo

Lila

gibi renkler lacivert ile oldukça uyumlu olan renklerin başında geliyor.

Lacivert Hangi Renkler ile Kombinlenir?

Kırmızı, siyah, beyaz, pembe, mor, sarı, yeşil, gri, vizon rengi, krem, mavi, bej, ekru ve nude gibi renkleri lacivert ile kombin yapacağınız zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Laciverti üçüncü bir renkle kombinlemek daha koyu kombinler yapmak için etkili bir yoldur. Bu, tonu mat veya koyu bir renkle eşleştirerek yapılabilir. Bu, aksesuarlar, giysiler, ayakkabılar ve şallar kullanılarak gerçekleştirilebilir. Lacivert ile kombin yaparken ışıltılı aksesuarlar harika bir seçim olacaktır. Bu rengi birleştirmek için ek fikirler arasında ceketler, yelekler ve etekler bulunur. İster diğer renklerle karıştırılmış, ister tek başına lacivert ile kombin yaparken uyum kurallarındaki tüm renkleri kullanabilirsiniz. Lacivert renk ile yaz mevsiminde kombinler yaparken daha çok açık renkleri kullanmalısınız. Beyaz, bej, ekru, somon rengi, pembe gibi renkler ile lacivert rengi kombinleyerek şık olabilirsiniz. Lacivert renk ile kış kombinleri yaparken ise daha çok gri, taba rengi, vizon rengi, camel renkler, bordo, kahverengi, siyah, hardal sarısı, füme rengi ve mavinin pastel tonlarını kullanmanız daha doğru kombinler olacaktır. Ancak bu renkler ile kombin yaparken aşırıya kaçmadan renkleri eşit olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Lacivert ile uyumlu renkleri kullanarak tesettürlü kadınlar da rahatlıkla kombin oluşturabilir. Lacivert renk ile yapılacak tesettürlü kombinlerinde genellikle mat renkler tercih edilmelidir. Bu doğrultuda kırmızı, sarı, yeşil, mavi, gri, fuşya gibi renklerin mat ya da pastel tonlarını şallarda tercih edebilirsiniz.

Kumrallar ve esmerler için lacivert tonları arasında çok olmasa da fark vardır. Örneğin esmer kadınlar kombinlerinde lacivertin koyu tonlarında bordo, mavi, yeşil, gri, mor ve siyah kullanılmalıdır. Bu elbette diğer renkleri kullanamayacakları anlamına gelmez. Ancak bu renkler esmer kadınları daha şık ve kusursuz gösterecektir. Kumrallar ise lacivert ile uyumlu olan hemen hemen bütün renkleri kombinlerinde rahatlıkla kullanabilirler. Kumral insanlar aynı tondaki renk uyumlarını ve zır renk kontrastını çok iyi bir şekilde kaldırabilen bir ten rengidir.

Kaynak: Cemre

Lacivert Hangi Renkle Kombinlenir? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum