Thermo Rheumon krem nasıl kullanılır? Ne işe yarar?

Thermo Rheumon krem kullananlar var olan sorunun çözüldüğüne dair birçok blogda yorum atarak kendilerini göstermişlerdir. Thermo Rheumon kremin fiyatı 26.87 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Fiyat performans olarak mucizevi etki gösteren Thermo Rheumon krem ağrı için birebir gelmektedir. Lakin Thermo Rheumon krem prospektüsü veya doktor kontrolünde kullanılması önerilir.

Siyatik sinir ağrısında birçok insanın tercihi olan Thermo Rheumon kremi doktor kontrolünde uygulamanız gerekmektedir. Bilinçsiz kullanım, istenmeyen yan etkilere neden olabilmektedir. Yazımız herhangi bir öneri veya tavsiye içermemektedir. Yazımızı yazarken Thermo Rheumon kremin prospektüsünden yararlanılmıştır.

Thermo Rheumon krem nasıl kullanılır? Ne işe yarar?

Thermo Rheumon krem nedir?

50 g krem içeren alüminyum tüplerde satışa sunulan Thermo Rheumon krem spor yapanların göz bebeği haline geldi. Etken maddesi steroid olmayan (kortizonsuz) anti-romatik (romatizma tedavisi) ilaçlar grubundandır ve iltihap/inflamasyon giderici (anti-inflamatuvar) ve ağrı kesici (analjezik) özelliklere sahiptir. Buda sporcuların spordan sonra tercih nedeni olan bir krem oldu.

 • Etkin madde: Her bir g krem 100 mg etofenamat ve 10 mg benzil nikotinat içerir.
 • Yardımcı maddeler:Benzil alkol, sitrik asit, makrogol Stearat 5000, metilhidroksietilselüloz, sodyum sitrat, gliseril monostearat, isopropil miristat.

Thermo Rheumon krem ne için kullanılır?

Thermo Rheumon krem her kremde olduğu gibi bilinçsiz bir şekilde her şeye kullanılmaması gereken bir ilaçtır. Thermo Rheumon kremi aşağıda yer alan durumlar doğrultusunda kullanabilirsiniz:

 • Kas-iskelet sistemine ait yumuşak dokuların uzun süreli romatizmal hastalıkları.
 • Kas romatizması
 • Donmuş omuz (omuz eklemi çevresinin iltihabi durumu) ile birlikte görülen kas sertliği
 • Lumbago, bel ağrısı
 • Siyatik siniri ağrısı
 • Eklem çevresindeki yumuşak dokunun iltihabi hastalıkları (tendinit, bursit)
 • Omurga veya eklemlerde, aşırı zorlanmaya ve erozyona bağlı olarak gelişen hastalıklar (spondiloz, osteoartrit, eklemlerde kireçlenme)

Thermo Rheumon krem nasıl kullanılır?

Doktorunuz yada eczacınız size Thermo Rheumon kremin nasıl kullanıldığı hakkında bilgi vermediyse, fındık büyüklüğünde günde 3-4 defa kullanabilirsiniz. kremin uygularken masaj başlığını kullanınız ve masaj başlığını hafifçe bastırarak, dairesel hareketlerle kremi deri içerisine iyice yedirerek sürünüz. Tedaviye 2 haftaya kadar devam edebilirsiniz.

Thermo Rheumon kremin yan etkileri

Thermo Rheumonun yan etkileri yaygın olmayan yan etkiler ve seyrek olan yan etkiler olarak 2 ye ayrılmıştır. Bunlar şu şekildedir:

 • Yaygın olmayan yan etkiler: Ciltte kızarıklık, kaşıntı, yanma hissi, deri döküntüsü, bazen kabarcıklar veya ürtiker tarzı lokal deri reaksiyonları
 • Seyrek yan etkiler: Aşırı duyarlık reaksiyonları veya lokal alerjik reaksiyonlar (temas dermatiti) 

Thermo Rheumon kremi kimler kullanmamalı?

Thermo Rheumonun her kremde olduğu gibi kullanmaması gereken kişilerde mevcuttur. Bunlar şu şekildedir:

 • Etofenamata, flufenamik aside, benzil nikotinata ve Thermo Rheumonun içerdiği maddelerden herhangi birine veya diğer ağrı kesici ya da romatizma ilacına (steroid olmayan anti-inflamatuvar ilaçlar) karşı aşırı duyarlılığınız (alerjiniz) varsa.
 • Hamileliğin geç evresinde (altıncı aydan sonra) iseniz.
 • Emziriyorsanız
 • 18 yaşından küçükseniz. 

Thermo Rheumon krem yakar mı?

Thermo Rheumon krem eğerki vücudunuzda yakma oluşturduysa, yan etki mevcut demektir. Bölgeyi tamamen yıkayın.

Kaynak: Cemre

Thermo Rheumon krem nasıl kullanılır? Ne işe yarar? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum