Zelzele bölgesinde dolandırıcılık yapan uydurma hekim tutuklandı

Hatay’da kendisini tabip olarak tanıtan kuşkulu, sarsıntı bölgesinde bulunan istekli yardımseverleri ilaç parası ismi altında dolandırdı. Şikayet üzerine gözaltına alınan şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilirken, şüphelinin cep telefonundan depremzedeleri muayene ettiği fotoğraflar çıktı. Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde sarsıntı bölgesinde yaşanan ‘yağma’ ve ‘dolandırıcılık’ olaylarına ait çalışmalar sürüyor. Hatay’da kendisini tabip olarak tanıtan N.E. isimli şahsın, ilaç parası ismi altında depremzedeleri ve istekli yardımseverleri dolandırdığı ortaya çıktı. Edinilen bilgiye nazaran, İstanbul’da yaşayan 26 yaşındaki yazılım mühendisi M.F.Y., depremzedelere yardım etmek maksadıyla Hatay’a gitti. Burada kendisini hekim olarak tanıtan N.E.(29) isimli şahıs, ilaç parası ismi altında kendisinden 3 bin TL ve 1 adet cep telefonu aldı. Dolandırıldığını anlayan M.F.Y., Maltepe İlçesi Cumhuriyet Polis Merkezi’ne başvurarak kuşkulu şahıs hakkında şikayetçi oldu.

40 cürümden kaydı çıktı Şikayet üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık Ofis Amirliği grupları, elektrikçilik yapan kuşkulu N.E. hakkında 34’ü nitelikli dolandırıcılık hatası olmak üzere toplamda 40 hatadan kaydının olduğunu, ‘kişinin kendisini kamu vazifelisi olarak tanıtma’ hatasından ise aranmasının bulunduğunu tespit etti. Hatay’da 3 mağdur şahsın daha olduğu belirlendi. Şüphelinin üzerinde mağdur şahıslara ilişkin 8 bin 650 TL para ve 1 adet cep telefonu ele geçirildi.

Tutuklandı Olayın akabinde yakalanarak gözaltına alınan ve emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen kuşkulu N.E., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan, uydurma tabip N.E.’nin cep telefonundan depremzedeleri muayene ettiği fotoğraflar çıktı.

Kaynak: Cemre

Zelzele bölgesinde dolandırıcılık yapan uydurma hekim tutuklandı Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum