Altın Takılar Sonbahar/Kış Sezonunda Yeni Oyun Alanları Sunuyor

Altının gücü ve parlaklığı, üzerimize serpiştirilmiş yıldız tozu gibi ışıltımızı artırmaya devam ediyor. Üstelik, artık daha gösterişli ve çok sayıda aksesuarı günlük stilimizde dahi kullanabiliyoruz. Trend döngüsü en az tekstil kadar hareketli olmaya başlayan takı ve mücevher dünyasında son dönemlerde altın renginin baskınlığı görülüyor. 

quyumcu

Kıyafetlerimiz nasıl hissettiğimizi belirleyip bu hissiyatı çevremize yansıtırken takı ve aksesuarlar için söyleyebileceğimiz evrensel bir tabir var: “cherry on top” yani enfes bir tatlıyı tamamlayan o muhteşem son dokunuş. 

Bella Hadid ve Dua Lipa gibi isimlerin benimsediği Y2K stiliyle kalplerden gülen yüzlere farklı ikonlar takılarda yer almaya başlıyor. Hailey Bieber’ın ışıltılı seçimleri ise minimal fakat dikkat çekici parçaları sevenlere hitap ediyor. 

 

Dopamin Etkisi

Altın takılar çoğu zaman bireysel mutluluk için satın alınan parçalar. Bu da onların misyonunu alıştığımız alışverişlerin çok üzerinde bir noktaya taşıyor. Gülen yüzler, charmlar, şans simgeleri, nazar boncukları, sayı ritüelleri son dönemde değerli mücevherler arasında da çok sık gördüğümüz parçalardan. Yonca, barış işareti, göz, uğur böceği, yusufçuk, kalp, nal, sonsuzluk, kelebek gibi ikonik semboller Quyumcu.com.tr LUCK koleksiyonu'nda minimal, hafif ve sade formlarda sunuluyor. Ayrıca nazar boncukları ve şans getiren ikonları farklı formlarda altın zincirlerle birleşen altın şans kolye ve bileklikleri de stilinize dokunuş yapıyor. 

quyumcu

Farklı Parçaların Kombinasyonu 

Moda şovlarından aşina olduğumuz gibi artık tek bir stilin ipuçlarını takip ederek ilerlemek şart değil. Tek tek ya da takım, gümüş ve altın karışımı, minimal ve avangart, sade kesimli ya da geleneksel… Güzel bir haberimiz var, artık takı ve mücevher seçimlerinde de stilleri karıştırıp kendi özgün görünümünüzü yaratmanız mümkün. 

Tek Bir Gösterişli Parça

"Statement piece" yani tek bir gösterişli parça bazen ikonik bir çanta, bazen sezonun hit parçası bir ceket ya da tek başına tüm görünümünüzü tamamlayan bir altın takı olabilir. Minimal bir stili tek tarafa takılan güçlü bir küpeyle bambaşka hale getirebileceğimizi artık biliyoruz. 

Oyunlara Açık ve Size Özel

Yenilikçi tasarımlar her geçen gün oyun alanımızı genişletmeye devam ediyor. Önceki dönemlerde değerli altın takılar arasında görmeye alışık olmadığımız formlar devreye giriyor. Bazen de bu parçalar yaratıcılığımızla şekilleniyor. En sevdiğiniz arkadaşınıza hediye alırken favori meyvesi ve baş harfinden oluşan bir kolye fikri cazip gelebilir. Ya da sizin için önemli harfleri bileğinizde taşırken yanına birkaç küçük kalp kondurmak isteyebilirsiniz. Zamansız bir tamamlayıcı olan harf kolyeler Quyumcu’nun Love Letters harf koleksiyonunda seçenekler sunuluyor. Kişiye özel kolye, küpe ve yüzük olarak sunulan koleksiyondan, isteğinize göre farklı form ve uzunlukta altın zincirlerle halka küpe, bileklik ve yüzük tercih edebilirsiniz. Farklı boyutlarla ve tek olarak da satın alma seçeneği sunulan harf halka küpeler, klasik tasarımlara farklı alternatifler sunuyor.

quyumcu

#TakHissetYaşa diyerek online satışa çıkan Quyumcu ürünleri zamansız altın takılarla beraber dört ana koleksiyonuyla sizleri bekliyor.

Kaynak: Vogue

Altın Takılar Sonbahar/Kış Sezonunda Yeni Oyun Alanları Sunuyor Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum