En İyi C Vitamini Serumu

En iyi C vitamini serumu yaz kış cildinizi dış etkenlerden koruyacak hem de cildinizi parlatacak mucizevi bir ürün olmalıdır. Bununla birlikte içerisinde C vitaminini destekleyecek diğer maddelerinde bulunması genç yaştaki herkesin kullanabilmesi için önemlidir. Yazımızda birçok kullanıcıdan olumlu yorum almış C vitamini serumlarını derledik. Peki sizin cildiniz için en iyi C vitamini serumu hangisi?

En Beğenilen C Vitamini Serumları

C vitamini serumu özellikle genç yaştaki herkesin kullanması gereken bir serumdur. Cildin ihtiyacı olan tüm nemi sağlarken aynı zamanda cildinize pürüzsüz bir görünüm verir. Gelin hep beraber detaylara göz atmadan önce beğenilen C vitamini serumlarına bir göz atalım.

  • La Roche Posay 
  • Adcos 
  • Luv It

Cilt bakımının vazgeçilmezi olan C vitamini serumlarına detaylı bir şekilde bakmaya ne dersiniz?

La Roche Posay C Vitamini Serum

C vitamini etkisine ek olarak yağlılıkla savaşan bir serum arıyorsanız, onu buldunuz. Ancak bununla da kalmaz: La Roche'un C vitamini serumu ciltte görülen kusurları, özellikle yağ dengesini de düzeltir. 

Ayrıca, yağlı ciltler sıklıkla hassaslaştığından, termal su cildi sakinleştirerek etki gösterdiği için ürün bileşimine dahil edilmiştir. Bu La Roche serumundaki C vitamini yüzdesi ortalamadır. Lakin mükemmel bileşenleri tarafından desteklenen çeşitli etkilere sahiptir.

Adcos C Vitamin Serumu

Bu Adcos yüz serumu, C vitamini etkisinden kaynaklanan yaşlanma belirtilerini önlemenin ve bunlarla mücadele etmenin yanı sıra, ayrıca bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir. Hala C vitamini ile birlikte serumun beyazlatıcı etkisiyle serbest radikallerle savaşmak için çok güçlü bir etkiye sahip olan 2 antioksidan daha vardır.

Adcos’un bu serumda kullandığı yüksek C vitamini konsantrasyonu saf halinin %12'si ve türevlerinin %8'i kadardır. Ürün o kadar etkili ki 3-4 damla tüm yüzün serumla kaplanması için yeterli oluyor. Hipoalerjeniktir, yağsızdır ve komedojenik değildir, tüm cilt tipleri için idealdir.

Luv It C Vitamini

Yapısında Sodium Ascorbyl Phosphate %10, Sodium Hyaluronate %2, Panthenol %2, Niacinamide %2, içermektedir. Dolayısıyla genç ciltlerinde bir hayli seveceği bir serum. Cildi nemlendirerek renk eşitsizliklerini giderir. Bununla birlikte cildi derinlemesine besleyerek parlak bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Günde 2 defa kullanmak cildiniz için yeterli olacaktır. Lakin yapısında %10 C vitamini bulundurduğu için cildinize ağır gelebilir. Dolayısıyla derinizin hassas bir bölgesinde denemeyi unutmayın. Kokusuz ve renksiz olması kullanıcıları tarafından tercih edilmesini sağladı.

En İyi C Vitamini Nasıl Seçilir?

C vitamininin cilt bakımında temel olduğunu zaten biliyoruz, sonuçta çok sayıda çalışma bu maddenin etkinliğini zaten göstermiştir. Ancak bu vitamini içeren bir serum satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Tüm bu noktalara dikkat ederek cildiniz için en uygun C vitamini serumunu bulabilirsiniz.

Saf C Vitamini Mi Yoksa C Vitamini Türevleri mi?

C vitamini kolayca okside olan bir maddedir, su ile temas etmesi yeterlidir ve bu onu stabilize edilmesi zor bir element haline getirir. Bununla birlikte, bu maddeyi stabilize etmeye yardımcı olan C vitamini nanosferleri ve C vitamini türevleri gibi bazı etkili yöntemler vardır.

İlk yöntemde, C vitamini orijinal haliyle yani askorbik asit formunda bulunur. Yani su ile temasını önleyerek oksidasyonun gerçekleşmemesi için bir tür nano kapsül içinde bulundurulur. Lakin zor bir teknoloji olduğu için fiyat olarak oldukça pahalıdır.

İkinci seçenekte, C vitamini molekülü değiştirilerek benzer bir türeve dönüştürülür. Bu teknoloji daha ucuzdur. Dolayısıyla türetilmiş C vitamini içeren serumlar paranızın tam karşılığını garanti eder.

C Vitamini Konsantrasyonu %1 ila %20 Arasında Olmalıdır

C vitaminini hiç kullanmadıysanız, cildinizin bir adaptasyon sürecine ihtiyacı olacağını anlamak önemlidir. Çünkü bu madde hassasiyet, kızarıklık ve tahriş gibi bazı reaksiyonlara neden olabilir. Bu durumu önlemenin en iyi yolu, C vitamini serumunu daha küçük dozlarda, %1 ile %10 arasında saf C vitamini konsantrasyonu ile kullanmaya başlamaktır.

Şimdi, bu maddeyi bir süredir kullanıyorsanız ve cildiniz buna iyi tepki veriyorsa, belki de daha yüksek bir konsantrasyona gitmenin zamanı gelmiştir. İdeal olan, her zaman mevcut ürünü daha yüksek konsantrasyonlu başka bir ürünle değiştirmektir, asla daha düşük bir ürün değildir. Adaptasyondan sonra C vitaminini %15 ila %20 konsantrasyonlarında kullanmaya başlayabilirsiniz.

C Vitamini Serumunun İçeriğine Dikkat Edin

Birçok marka, C vitamini serumlarına C vitamini stabilize etmeye yardımcı olan veya antioksidan gücünü artıran başka bileşenler ekler. Nemlendirici, leke önleyici maddeler ve çok daha fazlasını içeren ürünler de bulunmaktadır. Bunları değerlendirmeye özen gösterin.

Cilt Tipinize Uygun Olup Olmadığını Kontrol Edin

Çoğu C vitamini serumu sanıldığının aksine yağlı bir yapıya sahip değildir ve kullanımdan hemen sonra cildi kuru bırakır. Bununla birlikte, sadece dokuyu kontrol etmek yeterli değildir. Aynı zamanda üreticinin cilt tipine ilişkin göstergesidir.

Çoğu marka, normal, kuru, yağlı ve olgun ciltleri içeren tüm cilt tipleri için C vitamini serumları geliştirdi. Ancak yağlı veya akneli bir cilde sahipseniz, gözenekleri küçültme etkisi gösterdiğinden bileşiminde salisilik asit bulunan yağsız formda olan c vitaminlerini tercih edin.

Ürünün Dermatolojik Olarak Test Edilmiş Veya Hipoalerjenik Olup Olmadığına Bakın

Hassas cilde, rosacea'ya, kızarıklığa ve alerjiye eğilimli cilde sahip kişiler cilt bakım ürünlerini seçerken ekstra dikkatli olmalıdır. Bu nedenle, C vitamini içeren yüz serumunun dermatolojik olarak test edilip edilmediğinin veya hipoalerjenik olup olmadığının kontrol edilmesi önemlidir.

Dermatolojik olarak test edilmiş, ürünün kullanımını sağlayan ve alerji riskini azaltan çeşitli testlerden geçtiği anlamına gelir. Hipoalerjenik ürünler ise alerjiye veya herhangi bir tahrişe neden olma potansiyeline sahip değildir, bu nedenle hassas ciltler için en uygun ürünlerdir.

Şişelerin Koyu Renkte Olmasına Özen Gösterin

C vitamini kapsülleme teknolojisi kullanılsa ve bileşime ferulik asit ve E vitamini eklense bile, C vitamini çok hassas kalır. Bu nedenle, oksitlenmemesi için tüm bakıma ihtiyaç vardır. Bu nedenle, satın alma anında ürün ambalajını analiz etmek önemlidir.

Sıkıca kapatılmış şişeler, ışığı ve havayı dışarıda tutarak C vitamininin iyi korunmasını sağlar. Koyu renkli şişeler ise ışığı serumdan uzak tutarlar. Ancak koyu renkli şişeleri bulmakta zorlanıyorsanız, ışık almayan kapalı yerlerde saklamaya çalışın.

Kaynak: Cemre

En İyi C Vitamini Serumu Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum