En İyi Glokozamin Markası

Eklem tedavisine destek olarak satın alabileceğiniz en iyi takviyelerden biri Glokozamin’dir. Özellikle eklem ağrılarını hafifletmek ve iltihabı kurutmak için kullanılmaktadır. Hatta kişide hareket olanaklarını artırmak, kalça, diz ve omurganın ağırlık yükü binen eklemlerinde ortaya çıkan osteortritin tedavisine yardımcı olarak kullanılan bir destek vitamindir.

Her yaşta kişinin kemikleri ile eklem sağlığını iyileştirmek ve destek sağlamak için kullanılan glukozamin kullanan kişilerde yaşam kalitesini artıran özelliklere sahiptir. Bitkisel ve doğal olması açısından modern olarak sunulan eklem takviyelerinde zerdeçal, kuşburnu, zencefil gibi sıra dışı bileşenler dahil edilmektedir. Bu durumda takviye vitamin alınması doğru mudur sorgusu yapılırken önemli olan hususlardan biri kullanacaklar için en iyi glokozamin markası hangisi olmaktadır.

Glokozamin Markaları ve Fiyatları

Türkiye’de ve Dünya’da satışa sunulan glokozamin markaları içeriği ile en çok aranılan hususlardan birini oluşturmaktadır. Sektörde jel, kapsül, sıvı ve tablet haliyle bulabileceğiniz ürünün kullanılmasında yaş, cinsiyet ve kullanım nedenlerine bağlı olarak dozajı ayarlanmaktadır. Böylelikle Türkiye’de ulaşabileceğiniz en iyi glokozamin markaları ve güncel fiyatları şu şekildedir.

·         Nature’s Supreme Glocosamine Chondroitin 279 TL

·         Solgar Glocosamine Sulfate 1000 Mg 205 TL

·         Acean Glukozamin Kompleks 169 tL

·         Kartix Glocosamine Chondraitiin MSM 162 TL

·         One Up Glokozamin Komples 249 TL

·         NBL Glukozamin Kondrotin ultra 256 TL

·         Voonka Glocogen Dual 193 TL

·         Suda Vitamin Flexone 218 TL

·         Cosakondrin Plus 306 TL  

Takviye vitaminler dönem dönem kişilerin yaşamına kalite katmaktadır. Bu anlamda glokozamin de önerilen kullanım dozajları ve düzenli kullanımlar ile kişilerin sağlığında yararlı olmaktadır. Öyle ki piyasada yüzerce markadan bahsetmek mümkündür. Bu sebeple tüketici hangi markanın iyi olduğunu, hangisini alması gerektiğine dair karar verememektedir. Bu aşamada kullanıcılar özellikle vejetaryan ve veganlar için farklı markaları da araştırma yoluna gitmektedir.

Glukozamin nedir?

Glukozamin, eklemlerin kıkırdağında bulunan doğal olarak oluşan bir bileşiktir. Şeker ve protein zincirlerinden yapılan glukozamin, vücut tarafından eklemlerin etrafında tendon, kıkırdak ve sıvı oluşturmaya yardımcı olmak için kullanılan bir glikoz ve glutamin kombinasyonudur.

Glukozaminin iki ana formu hidroklorür ve sülfattır. Ancak bazı ek şirketler ayrıca NAG olarak pazarlanan N-Asetil-glukozamin satmaktadır. NAG, hyaluronik asidin öncüsüdür ve eklem çevresindeki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Glukozamin, insan vücudu tarafından doğal olarak üretilir, ancak birçok kişi, tipik olarak karides, yengeç ve diğer kabuklu deniz ürünlerinden elde edilen bir takviye ile alımını artırmayı tercih etmektedir.

Kimler Glukozamin Kullanmalı?

İnsanlar yaşlandıkça, glukozamin seviyeleri doğal olarak düşmeye başlar. Glukozamin sülfat ile takviyenin eklem desteğini iyileştirdiği ve osteoartrit gibi durumların ilerlemesini sınırladığı yapılan araştırmalarda görülmüştür. Bu çalışmalar neticesinde glukozamin ile uzun süreli tedavinin semptomları plaseboya kıyasla %25 kadar iyileştirdiği sonucuna varılmıştır. Bu, daha az ağrı, daha fazla hareketlilik ve azalan eklem sertliği anlamına gelmektedir.

Bu tip kombinasyon tedavisinin, orta ila şiddetli ağrısı olan hastalarda osteoartrit diz ağrısını önemli ölçüde azalttığı bulundu. Tek başına glukozamin veya kondroitin sülfat kullanmanın önemli bir faydası tespit edilmedi.

Ne Kadar Glukozamine İhtiyacım Var?

Ne kadar Glokozamine ihtiyacın olduğu hususu ne için kullandığınıza bağlıdır. Bilimsel araştırmalara, yayınlara, geleneksel kullanıma ve uzman görüşüne dayalı olarak bir dizi açıklamalar yapılmıştır.

Diz osteoartriti: 12 hafta boyunca günde üç kez 300-500 mg glukozamin sülfat veya 480 mg glukozamin hidroklorür.

Bel ağrısı: 6 ay boyunca günde 1500 mg glukozamin.

Kemik hastalıkları: 6 ay boyunca günde üç kez 480 mg glukozamin HCL.

Yüksek kolesterol: 14 haftaya kadar günde 1.500 mg glukozamin.

Multipl skleroz: 6 ay boyunca günde 1000 mg glukozamin sülfat.

Kaynak: Cemre

En İyi Glokozamin Markası Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum