Yomra Gezilecek Yerler

Trabzon, Karadeniz dendiğinde akla elen ilk şehirlerimizden bir tanesi olurken Yomra gezilecek yerler gezi listemizin başlarında yer almaktadır. Muhteşem doğası, tarihi yapıları ve harika lezzetleri ile birlikte şehre gelen herkes unutulmaz anılar biriktirerek geri dönüyor. Karadeniz kültürünü yerinde görmek isteyen on binlerce kişi her yıl bu bölgeyi ziyaret etmekte. Ülkemizin kuzeyinde yer alması sebebiyle ulaşımı çok kolay değil. Ancak havayolu ulaşımı ile kısa sürede şehre ulaşmak mümkün.

Trabzon oldukça büyük bir şehir ve çok sayıda ilçesi bulunmakta. Gelen turistlerin tamamı Trabzon merkezde zaman geçirmiyor. Birçok farklı ilçeye giden ve buralarda çok bilinmeyen önemli noktaları keşfetme amacı içerisinde olan insanlar da var. Yomra ilçesi de bu alanlardan bir tanesi. Yomra gezilecek yerler listesinde olan muhteşem noktalara giden kişiler birçok insanın bilmediği noktalardan bilgiler topluyor ve bunları diğer insanlar ile paylaşıyorlar.

İçindekiler

  • Eşsiz Manzarasıyla Kaşüstü Plajı
  • Tarih Kokan Kemerli Köprü
  • Doğallığın Merkezi Üç Pınar Yaylası

Eşsiz Manzarasıyla Kaşüstü Plajı

Sizin için hazırladığımız Yomra gezilecek yerler listemizin ilk sırasında Kaşüstü Plajı bulunuyor. Karadeniz, ülkemizde denize girmek için en uygun üçüncü deniz konumunda. Ancak yazın çok önemli bir kısmında buradaki halk ve bölgeye gelen ziyaretçiler denizin keyfini çıkarıyor. Yomra merkezine yalnızca 2 km. uzaklıkta olan plaj, bölgede denize girmek için en doğru adres. Mavi bayraklı plajlar arasında yer alan Kaşüstü Plajı’na giden insanların tamamına yakınının memnun kaldığını söyleyebiliriz.

Yomra Gezilecek YerlerYomra Gezilecek Yerler

Bölgeye gelen kişiler Kaşüstü Plajı’nı yalnızca birkaç saatlik deniz macerası için tercih etmiyor. Bunun yanında plajın olduğu bölge önemli bir piknik ve kamp alanı. Haliyle hem yerli halk hem de şehre gelen turistler bu bölgede sıklıkla zaman geçiriyorlar.

Plajda herhangi bir giriş kısıtlaması söz konusu değil. Plajın kapasitesinin dolduğu ya da artık insanların içeriye alınamayacağı gibi uyarıları duymayacaksınız. Yazın büyük bir bölümünde plajın kalabalık olduğunu söylemek gerekli. Ancak aileniz ile keyifli vakit geçirebileceğiniz önemli bir nokta olduğunu da söyleyebiliriz.

Tarih Kokan Kemerli Köprü

Yomra’da yer alan muhteşem denizden biraz uzaklaşıp tarihin içerisine kendinizi bırakabilirsiniz. Yomra gezilecek yerler listemizde kendisine yer bulan Kemerli Köprü yüzlerce yıllık tarihi ile sizi derinden etkilemeye yetebilir.

Köprünün bulunduğu alan son derece sessiz ve sakin. Şehir merkezinden yaklaşık 7 km. uzaklıkta bulunuyor. Yomra’dan özel araçlarla ya da otobüslerle köprünün bulunduğu yere gelmek mümkün. Hem şehir hayatının gürültüsünden çıkmak hem de harika bir yapıyı incelemek isterseniz Kemerli Köprü en doğru yerlerden bir tanesi.

25-30 metre uzunluğu bulunan köprü 3 metre genişliğe sahip. Çok sayıda kişinin aynı anda köprünün üzerinde bulunması mümkün. Yomra çok bilinen bir nokta da olmadığından rahatlıkla köprüyü ziyaret edebilirsiniz.

Yomra Gezilecek YerlerYomra Gezilecek YerlerDoğallığın Merkezi Üç Pınar Yaylası

Yomra ilçesinin dikkat çekici noktalarının sonuncusu olan Üç Pınar Yaylası’na sıra geldi. Sessiz ve sakin olmasının yanında muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olan Üç Pınar Yaylası kesinlikle Yomra gezilecek yerler listemizden olmayı hak ediyor.

İlçe merkezi ile yaylanın arası yaklaşık olarak 10 kilometre olduğundan ulaşım konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmamakta. Hem otobüsler hem de özel araçlar ile birlikte yemyeşil yaylaya çıkmanız mümkün. Sonbahar ve kış aylarında yaylanın yüksek yağış aldığını söylememiz gerekli. Yemyeşil bir doğanın içerisinde özgürce hareket etmek istiyorsanız yaz aylarını tercih etmeniz şart.

Kamp ve piknik aktivitelerinin yapılabildiği Üç Pınar Yaylası’nda sıklıkla müzikli eğlenceler de düzenlenmekte. Eğer Yomra gezilecek yerler listemizi tercih edecekseniz bazı anlarda sessizliğin bozulmasını ve müzikli eğlencenin başlamasını da göze almanız gerekiyor.

Kaynak: Cemre

Yomra Gezilecek Yerler Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum