Şile’de depremzedelerin yaraları sarılıyor

Ülkemizde yaşanan ve 11 ili etkileyen zelzele felaketi sonrası farklı vilayetlerden Şile’ye gelen 900’ü aşkın afetzedeye kucak açan ilçe, kamu kurumlarının uyumu ve Şile Belediyesi’nin dayanaklarıyla depremzedelerin yaralarını sarıyor. Şilelilerin ağır dayanaklarıyla toplanan yardımlar, Şile Belediyesi’nin tertibiyle sarsıntı bölgesine ulaştırılmaya devam edilirken, bir yandan da ilçeye gelen afetzedelere yardım eli uzatılıyor. Şile Belediyesi’nin ve kamu kurumlarının işbirliği ile ilçeye gelen depremzedelere besinden giysi eserlerine, ferdî bakım ve hijyen gereçlerinden, oyuncağa, kırtasiye eserlerinden acil gereksinim materyallerine kadar birçok farklı kalemde yardım gereci Şile Belediyesi tarafından afetzede ailelere ulaştırılıyor. Yakınlarının konutlarında ve ilçede bulunan konaklama tesislerinde konuk olan afetzedelerin günlük ve acil gereksinimleri Şile Belediyesi Toplumsal Dayanak Hizmetleri Müdürlüğü tarafından tek tek tespit edilerek, hazırlanan kolilerle ailelere ulaştırılıyor. Ayrıca afet bölgesinden gelen ailelerin kırtasiye, hijyen kolisi, besin kolisi ve kıyafet üzere gereksinimleri Şile Kapalı Spor Salonundan da temin edilebiliyor.

Şile Belediyesi, ruhsal danışmanlık seansları başladı Şile Belediyesi Toplumsal Takviye Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan uzman psikologlar eşliğinde başlatılan ruhsal danışmanlık seanslarıyla, ilçede bulunan her yaştan afetzede terapi almaya başladı. Ülkece yaşanan sıkıntı süreç sonrası olağan hayata daha kolay adapte olabilmek ve paylaşımda bulunmak isteyen ailelerin 444 74 53 / 380’den Toplumsal Dayanak Hizmetleri Müdürlüğüne ulaşabileceği bildirildi.

“Bizler bu sıkıntı günleri daima birlikte birlik ve beraberlik içinde aşacağız” Hem sarsıntının yaşandığı bölgedeki vatandaşlar, hem de Şile’de bulunan aileler için tüm imkanlarını seferber ettiklerini açıklayan Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı, “Depremin birinci gününden itibaren tüm imkanlarımızı seferber ederek afet bölgelerinde birçok çalışma yürüttük. Hatay’da bulunan aşevimiz, toplumsal marketimiz, sıhhat ünitemiz bilhassa Antakya’daki kardeşlerimiz için bir moral noktası oldu. Geride kalan süreç içerisinde Şile’mize afet bölgelerinden gelen ailelerimizin, kardeşlerimizin de her vakit yanında olmaya devam ediyoruz. Bizler bu güç günleri devletimizle, milletimizle ve Şileli hemşehrilerimizin dayanaklarıyla birlik ve beraberlik içinde aşacağız. Buna inancımız tam. Bu süreçte büyük dayanaklar veren Şileli hemşehrilerime de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Cemre

Şile’de depremzedelerin yaraları sarılıyor Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum