Web Site Nasıl Kurulur?

Web sitesi nasıl kurulur? Pandemi döneminden sonra insanlar evden iş yapmaya başladığında bir çok kişinin aklında bu soru yer aldı. Dikkat etmeniz gereken birkaç husus ile özgün bir web sitesi kurabilirsiniz. Gelin hep beraber en özet hali ile bir web sitesi nasıl tasarlanır ona göz atalım.

Web Site Nasıl Kurulur?

Bir web sitesi kurmak istiyorsanız öncelikle özgün olmanız gerekmektedir. Daha sonrasında hedef kitlenizin kim olduğunu belirleyip alanın adı belirlemelisiniz. Burada ek olarak dikkat etmeniz gereken birkaç husus daha var. Gelin bu hususlara hep birlikte detaylı bir şekilde göz atalım.

Ne Üzerine Açmak İstiyorsunuz?

Her şeyden önce bir web site kurmak istiyorsanız öncelikle ne üzerine açmak istediğinizi planlayın. E ticaret mi yapmak istiyorsunuz? Yoksa insanlarla bilgilerinizi paylaşabilirceğiniz bir blog sitesi mi?

Bunu belirledikten sonra hedef kitlenize de ön planda tutmalısınız. Çünkü ilerleyen zamanlarda kullanacağınız görseller, yazım tarzı ve hitap şekliniz de buna göre belirlenecektir.

İşinizi Yansıtacak Alan Adı Belirleyin

Burada alan adı belirlemek en önemli adımlardan bir tanesidir. Akılda daha kalıcı olabilmek için kısa, akılda kalan ve işinize uygun olan alan adlarının tercih edin.

Aynı zamanda yazımının kolay olması ve sunmuş olduğunuz hizmetin anahtar kelimesini alan adını da geçirmeyi unutmayın.

Bunlarla beraber sayılardan tire gibi ifadeler kullanmaktan kaçının.

Domain ve Hosting Satın Alın

Alan adınızı belirledikten sonra sıra domain ve hostingle satın almada. Burada alan adını satın alırken başkasının satın aldığı atları kullanamazsınız. Dolayısıyla öncesinde bir sorgulama yapmanız gerekmektedir.

Web sitesinin arka yüzü olarak da tanımlanan hosting bir diğer satın alınması gereken parçadır. Burada e-posta hizmeti vermesi ve disk alanının ne kadar olduğu göz önünde bulunmalıdır. 

Web Sitesinin Tasarımını Kim Yapacak?

Son olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer husus web sitesinin kimin hazırlayacağıdır. Burada wordpress yardımı ile veya kendiniz tasarlayabilirsiniz. Ek olarak bir web site tasarımcısından da yardım alabilirsiniz.

Özgünlüğe Önem Verin

Web sitesini tamamladığınızda içeriğinizin %100 özgün olmasına dikkat edin. Burada kullanılan resimler, site içerisinde yer alan bilgiler ve yazım yanlışı büyük önem arz etmektedir.

Kaynak: Cemre

Web Site Nasıl Kurulur? Hakkında S.S.S.

0 Yorum

Yorum Yaz

e-Posta adresiniz açık bir şekilde yazılmayacaktır. * alanlar zorunludur.

0 yorum